Можливість визнання рішення іноземного суду

Здійснення державної міграційної політики і розвиток міжнародних відносин в період сучасного взаємного співробітництва країн виражено виконанням ряду нормативних документів. В цілому, кожен напрямок зовнішньої політики країни є окремим багаторівневим процесом, що вимагає всебічного ретельного розгляду і в деяких випадках індивідуального підходу в прийнятті тих чи інших заходів, рішень, законів.

У правовому аспекті міжнародних відносин для регулювання питань про визнання та виконання іноземних судових рішень, країни укладають двосторонні чи багатосторонні конвенції. Однак, судові рішення будь-якого порядку є документами, які вступили в законну силу на території тієї держави, в якій були винесені дані Рішення, і не є автоматично визнаними або виконаними за його межами.

Відповідно до Регламенту ЄС і законодавства Греції, існує можливість визнання рішення іноземного суду, що підтверджує рівнозначність юридичної сили документа на території Грецької Республіки і визначає рівність громадянських, трудових, сімейних, інших прав і обов’язків сторін, зазначених у Рішенні.

На даний момент найбільш актуальними питаннями у визнанні Грецією судових рішень інших держав продовжують залишатися рішення про розірвання шлюбу, усиновлення дитини, спадкові питання та інші.

Як правило, досить того, щоб судове рішення було тільки визнаним, проте, в деяких випадках потрібно примусове виконання рішення, тому необхідною тому причиною є визнання рішення іноземних судів.

Слід підкреслити, що порядок і сама процедура виконання судового рішення, як і факт допустимості і можливості визнання рішення іноземних судів іншою державою, визначається відповідно до правових норм і законодавства конкретної країни, а також міжнародними угодами, учасницею яких вона є.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *