Мова тіла: яких помилок варто уникати, щоб справити хороше враження

Наше тіло, як ви знаєте, здатне сказати про нас багато, і треба визнати — не завжди хороше. Не надавати значення своїм позам, жестам і міміці не можна, оскільки за ним оцінюється ваш характер і потенціал. Це важливо як при вирішенні побутових справ, так і в роботі.

Сигнали вашого тіла, завдяки яким роботодавець на співбесіді оцінює вашу особистість, можуть стати вирішальним аргументом при прийнятті на роботу. Жести і міміка — основні штрихи вашого психологічного портрета. Дослідження показало, що 90% найуспішніших працівників мають високий рівень емоційного інтелекту, тобто здатні контролювати себе, що відбивається і на їх поведінці.

Нижче наведені 15 класичних помилок мови тіла, без яких результат вашої ділової зустрічі (або будь-який інший) буде значно кращим.

1. Сутулість

Ця поза не просто є ознакою слабкості і невпевненості в собі. Приймаючи цю позу, наприклад, при розмові зі своїм босом, ви показуєте йому, що вам ваша розмова не цікава. Додатковим мінусом сутулості є також небезпідставне спостереження психологів: людина, яка виявляє владу і силу, зазвичай намагається заповнити максимум простору навколо себе. Про це говорять і випрямлена спина, і розправлені плечі. Сутула ж людина демонструє протилежне.

2. Перебільшені жести

Посилена жестикуляція говорить про те, що ви намагаєтеся або перебільшити правду, або її зімітувати. Короткі і незначні жести, навпаки, символізують впевненість в своїх словах. А, наприклад, розсунуті руки з відкритими долонями свідчать про те, що вам нема чого приховувати.

3. Погляд на годинник

Йдеться, зрозуміло, про те, коли ви в ході бесіди робите це занадто часто. Не найкращий для дипломатії жест, який яскраво демонструє вашу незацікавленість розмовою. Ви ніби показуєте, що у вас є справи і важливіші і що ліміт вашої «ласки» для співрозмовника вичерпується.

4. Поворот голови в іншу сторону

Коли ви дивитеся повз свого співрозмовника (наприклад, на інших людей в приміщенні), ви також показуєте відсутність інтересу до діалогу. І не тільки. Подібний жест часто означає недовіру чи неповагу до співрозмовника, підкреслюючи вашу поблажливість до нього. Якщо ця розмова важлива для вас, старайтеся бути зацікавленим. Нахиліть злегка голову — цей жест відмінно демонструє увагу.

5. Схрещені руки

Схрещені руки або ноги говорять про вашу закритість перед співрозмовником і його словами. Навіть якщо в цей момент ви посміхаєтеся або показуєте зацікавленість, у нього все одно буде відчуття вашої відстороненості від розмови.

6. Невідповідність слів виразу обличчя

Коли ваші слова ніяк не корелюють з виразом обличчя, це може щонайменше заплутати вашого співрозмовника, а то і взагалі налякати. Він подумає, що ви або щось недоговорюєте, або плануєте поневолити планету. Тому буде особливо дивно виглядати ваша посмішка під час звільнення співробітника.

7. Активне кивання

Сильне кивання головою є прямим підтвердженням вашого схвалення або розуміння сказаних вам слів. Загалом, не варто посилено розминати свої шийні хребці, киваючи на знак солідарності, якщо ви не згодні або взагалі не розумієте, що відбувається.

8. Фіксація волосся

Часте торкання волосся і бажання поправити укладку говорять або про ваш неспокій, або про сором’язливість, або про незацікавленість, або про все відразу. І не приведи вас Господь в цей момент дивитися на своє відображення в склянці води, що стоїть на столі!

9. Уникнення зорового контакту

Опущений вниз погляд говорить про вашу невпевненість або про бажання щось приховати. Це дуже погано для ділових переговорів, особливо в ті моменти, коли ви хочете сказати щось дуже важливе.

10. Занадто наполегливий зоровий контакт

Теж не найвдаліший прийом при розмові, який заводить діалог в ту ж згубну крайність, що і опущений погляд (тільки в іншу сторону). Це може сприйматися як спроба домінування або жест агресії. Вважається нормою переривати зоровий контакт зі співрозмовником після закінчення 3-5 секунд. Тільки не будьте в цьому питанні занадто передбачуваними, щоб не прийти до проблеми, описаної в наступному пункті.

11. Швидкий рух очей

Постарайтеся не допускати цього. По-перше, ваш співрозмовник може зніяковіти. По-друге, подумати, що з вами щось не в порядку. Контролювати це не так складно: будьте природним і зосередьте свою увагу на розмові.

12. Похмурий погляд

Похмуре або в цілому незадоволене обличчя говорить про відповідне налаштування на розмову. Поганий настрій відштовхує людей, змушує їх відчувати себе в ролі підсудного і, взагалі, навряд чи сприяє продуктивній розмові. Зворотний ефект викликає посмішка: вона говорить про вашу відкритість і схильність до діалогу.

13. Слабке рукостискання

Слабке рукостискання сигналізує про невпевненість в собі. А надто сильне — навпаки, про агресивну спробу домінування, що теж не завжди добре. Ваше рукостискання повинно відповідати кожній людині і ситуації окремо, але при цьому завжди залишатися помірно твердим.

14. Стиснуті кулаки

Так само як і в ситуації зі схрещеними руками або ногами, стиснуті кулаки можуть зробити вас закритим від співрозмовника. Іноді це виглядає як ознака хвилювання або ворожості, що здатна змусити нервувати іншу людину.

15. Близька дистанція

Коли ви стоїте дуже близько до іншої людини (на відстані менше одного метра), ви порушуєте його особистий простір. Це створить великий дискомфорт для співрозмовника, і, замість того, щоб продовжити розмову, йому швидше захочеться втекти від вас, ну або хоча б зробити крок назад.

За матеріалами: BroDude

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *