Монетизація пільг на проїзд: як це працюватиме


14.03.2018 р. Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування» та доручив Міністерству соціальної політики її доопрацювання із урахуванням пропозицій.

Про це повідомляє Вісник ДФСУ.

Зазначеною постановою затверджується соціальна норма кількості пільгових поїздок, а також розподіл пільгових поїздок транспортом загального користування на міських та приміських маршрутах, що потрібно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати.

Прийняття акта надає можливість встановити громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду у міському та приміському транспорті, соціальну норму кількості поїздок на місяць за видами транспорту, з урахуванням якої пільги можуть надаватися у готівковій формі.

Міністр соціальної політики Павло Розенко на особистій сторінці в Facebook уточнив, як відбуватиметься монетизація пільг на транспорті для всіх категорій пільговиків:

  • пільги будуть надаватися або в безготівковій (як зараз), або готівковій формі;
  • рішення про «монетизацію пільг» буде приймати виключно місцевий орган влади. Зважаючи на те, що пільги на транспорт зараз фінансуються з місцевих бюджетів, Кабінет Міністрів України надав право саме місцевим органам вирішувати питання безготівкова/монетизована форма пільг;
  • лише тоді, коли місцева рада прийме рішення про «монетизацію», вступає в дію і «Порядок надання пільг у готівковій формі…» який 14 березня був схвалений Урядом;
  • ніяких обмежень у «30 поїздок в місяць» Уряд не затверджував. Уряд затвердив мінімальну соціальну норму. Це гарантія. Нижче якої місцевий орган влади не має права розраховувати монетизовану виплату пільговику. Права людини мають бути захищені від свавілля місцевих чиновників;
  • органам місцевого самоврядування надано право встановлювати будь-яку кількість поїздок для пільговиків, але не меншу за мінімальну соціальну норму. Тобто, якщо місцева рада ухвалить рішення про монетизацію пільг, вона повинна встановити і відповідні соціальні нормативи.