Мін’юст запустив проект з оформлення документів новонародженого за допомогою планшетів

Міністерство юстиції зробило ще один крок у напрямку покращення якості й зручності послуг для батьків новонароджених та запустило пілотний проект із забезпечення реєстраторів у пологових сучасними планшетами.

Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Завдяки планшетам можна буде миттєво направити відомості для проведення невідкладної державної реєстрації малюка та реєстрації місця проживання, подати електронну заявку на отримання допомоги при народженні дитини. Навіть записатися в електронну чергу в дитячий садок. І все це — прямо у пологовому, — наголосив Міністр юстиції.

Він зауважив, що свідоцтва про народження формуються в електронному вигляді. Якщо батьки забажають отримати паперовий варіант, вони можуть зробити це на наступний день в пологовому, замовити доставку кур’єром або ж особисто відвідати будь-який відділ РАЦС в межах України.

Якщо раніше сервіс з отримання свідоцтва про народження у пологовому займав добу, то зараз це можна зробити за кілька хвилин, буквально, біля ліжка молодої матусі. Сьогодні ми запустили цей проект у Києві. Далі до нього долучатимуться медичні заклади у обласних центрах, — заявив очільник Мін’юсту.

Він нагадав, що проект з видачі свідоцтв про народження безпосередньо у пологовому будинку стартував у серпні 2015 року. Нині ця послуга доступна у 472 пологових в усіх куточках країни.

У зв’язку з великим попитом на цю послугу ми вирішили її удосконалити і зробити ще зручнішою для молодих батьків. Відтепер наші спеціалісти приходитимуть до породіль з планшетами та допомагатимуть оформити необхідні документи, не виходячи з лікарняної палати,— повідомив очільник київської юстиції Станіслав Куценко.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *