Мінсоцполітики розробило законопроект для матеріального захисту безробітних

Мінсоцполітики розробило законопроект «Про активізацію пошуку роботи безробітних і шукачів роботи», що спрямований на стимулювання зайнятості різних категорій безробітних на ринку праці.

В даному документі визначено статус домашнього співробітника — особи, що займається обслуговуванням домашнього господарства в рамках трудових відносин з господарем будинку. Домашнім працівником можна буде стати з 16 років, а для осіб, які досягли 18-річчя, можна буде встановити випробувальний термін.

Крім того, запропоновано виплачувати компенсації суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних на нові робочі місця.

Безробітним компенсуватимуться транспортні витрати на проїзд до місця роботи і додому протягом тривалості виплати допомоги по безробіттю.

Законопроект також спрямований на боротьбу з дискримінацією, в тому числі, у вакансіях і рекламі. Встановлюються обов’язкові положення, яке повинна містити реклама про вакансію.

Законопроектом також врегульовано питання посилення відповідальності та контролю дотримання прав громадян суб’єктами господарювання, а також визначення умов працевлаштування безробітних на транзитні робочі місця.

Проект закону доступний до обговорення до 7 липня. Бажаючі можуть направити свої пропозиції і зауваження на адресу: 01601, Київ, вулиця Еспланадна, 8/10; e-mail: info@mlsp.gov.ua.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *