Медіації в Україні — бути

7 серпня 2019 року Україна стала однією із країн-підписантів Конвенції ООН “Про міжнародні угоди за результатами медіації”.

Її завданням є виконання рішень, що були досягнуті сторонами в ході медіації в міжнародних комерційних спорах.

Документ містить інструменти, що визначають порядок виконання та визнання рішень за результатами медіації між двома компаніями з різних країн-учасниць Конвенції.

Вона стане інструментом задля сприяння міжнародній торгівлі та просуванню медіації, як альтернативного та ефективного методу вирішення торгових спорів.

Це є значною подією для розвитку міжнародної бізнес-медіації, оскільки Конвенція покликана на врегулювання економічних зв’язків та на максимальне убезпечення від їх розриву.

Самі підписанти даної конвенції заявляють, “що вважають медіацію надійним і важливим способом для вирішення спорів за кордоном, і кожна зі сторін визнає результати медіаційної угоди”.

Які виникають переваги для України та бізнесу?

По-перше, дана конвенція буде створювати гарантії для виконання та реалізації угод, що були укладені в ході медіації.

У разі, якщо українська компанія матиме спір з компанією іншої країни, що є також учасником даної Конвенції, то для виконання рішення на території цієї іншої країни необхідно буде лише звернутися до суду за спрощеною процедурою для формальної перевірки й визнання такого рішення, та в результаті отримати судовий наказ для виконання.

По-друге, буде можливість надати іноземним партнерам розуміння, що Україна готова до застосування та впровадження альтернативного методу вирішення спорів. Це може допомогти країні отримати більше інвестицій, оскільки сприятиме зниженню витрат бізнесу на врегулювання спорів та розвантаження судів.

По-третє, одна з переваг – це сприяння до змін в законодавстві та впровадження інституту медіації на законодавчому рівні.

Це буде перевагою для України, оскільки в даному випадку ми матимемо можливість застосовувати медіацію не тільки в міжнародних спорах, але й на національному рівні.

Можемо зробити висновок, що для нашої держави підписання даної конвенції є доволі важливим та великим кроком на шляху до впровадження медіації в Україні. Тепер українські сторони можуть визнати та виконати медіаційні угоди, укладені зі сторонами-резидентами в інших країнах-учасницях Конвенції. Для українського бізнесу це дуже значна перевага, а для українського народу – приближення до можливості вирішення своїх спорів без втручання судових органів.

Автор: Яна Михайленко

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.