Люди на візках віднесені до учасників дорожнього руху

Уряд врегулював питання надання особам, які пересуваються в кріслах колісних, статусу учасника дорожнього руху.

Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну від 11 липня 2018 року № 553, повідомляє ЮрЛіга.

У ПДР вводиться поняття «крісло колісне» (замість «інвалідного візка»), а осіб, що пересуваються в кріслах колісних, відносять до категорій учасників дорожнього руху.

У разі установки на транспортному засобі розпізнавального знака «Водій з інвалідністю» водій повинен мати при собі документ, що підтверджує інвалідність його або пасажира (крім водіїв з явними ознаками інвалідності або водіїв, які перевозять пасажирів з явними ознаками інвалідності). Користуватися розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю» без підтверджуючих документів (крім явних ознак інвалідності) заборонено.

Водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких заважають користуватися ременями безпеки, дозволяється не пристібатися.

Відступати від вимог деяких заборонних дорожніх знаків (з табличкою «крім інвалідів») може як водій з інвалідністю, так і водій, що перевозить пасажира з інвалідністю, якщо мотоколяска або автомобіль позначений знаком «водій з інвалідністю».

Пасажири з інвалідністю в разі зупинки або стоянки транспортних засобів в місцях, де дозволена зупинка тільки водіям, які перевозять пасажирів з інвалідністю, на вимогу поліцейського повинні пред’явити документи, що підтверджують інвалідність (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.