Львів можуть оголосити зоною надзвичайної екологічної ситуації


У Львові не вивезли 7 580 тонн твердих побутових відходів, з них лежать на землі — 5 440 тонн, повідомили в прес-службі Львівської міської ради, передає УНІАН.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла ряд заходів, які сприяють недопущенню  погіршення санітарного стану міста через неможливість вивозу сміття. Серед них — підготувати звернення до Кабінету міністрів України про оголошення території міста Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Також комісія має намір рекомендувати міському голові Андрію Садовому звернутися до громадськості міста Львова, міжнародних організацій та дипломатичних представництв по наближенню загрозливої ​​ситуації епідемічного характеру на адміністративних територіях Львівської міської ради.

Нагадаємо, що 21 квітня мери 20 міст Львівської області, Львівська ОДА, Львівська обласна рада та Львівська міська рада підписали меморандум, згідно з яким міста погоджуються приймати сміття зі Львова протягом 2 років. Проте ситуація, що склалась на сьогоднішній день, яскраво демонструє невиконання цього меморандуму.

Андрій Садовий на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної ситуації та надзвичайних ситуацій прокоментував цю ситуацію:

Я кажу, що сьогодні існує проблема більш 7 тисяч тонн відходів лежать на землі, їх нікуди вивозити, маючи в Україні тисячі полігонів. Усі кажуть, що проблеми немає, меморандум підписали і все вирішили. На жаль, меморандум не працює в тому обсязі, в якому ми очікували.