Луценко уточнив, коли Януковича судитимуть за Майдан

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що справу про обвинувачення екс-президента України Віктора Януковича і екс-голови МВС Віталія Захарченка в організації протизаконних дій стосовно учасників Євромайдану направлять до суду впродовж тижня після ухвалення вироку Януковичу в справі про державну зраду.

Я добре розумію вимогу народу, вимогу народних депутатів і своє особисте бажання бачити на лаві підсудних також і організаторів безчинств проти мирних демонстрантів Майдану, тому, за інформацією прокурорів і слідчих у провадженні, я можу повідомити Вам, що справа про пред’явлення обвинувального акту Януковичу і Захарченку за організацію безчинств на Майдані проти мирних демонстрантів буде скерована до суду відразу після розгляду справи про державну зраду Януковича, – сказав Юрій Луценко.

Нагадаємо, що 28 листопада 2016 року Генеральний прокурор України Юрій Луценко зачитав Януковичу повідомлення про підозру у вчиненні ряду злочинів, зокрема таких, як: державна зрада, пособництво представникам влади Росії, ведення агресивної війни та умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України.

У січні цього року Печерський районний суд Києва надав дозвіл на заочне досудове розслідування щодо Януковича. Підготовче засідання Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду має продовжитися 29 травня.

Зазначимо, що жодне з кримінальних проваджень, в яких фігурує Віктор Янукович не розглядається у судах по суті. Екс-президент України, що втік до Росії після розстрілів протестувальників на Майдані, усі звинувачення відкидає.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.