Литовський шахрай обдурив Google і Facebook на 121 млн євро

Громадянин Литви Евалдас Рімашаускас визнав себе винним в організації незаконної схеми, за допомогою якої латвійська компанія Рімашаускаса отримала близько 121 млн євро від Google і Facebook.

Евалдас Рімашаускас відправляв в компанії фальшиві рахунки за поставлені товари та надані послуги, які ті не купували. До рахунків він прикладав фальшиві договори, нібито підписані представниками Google і Facebook.

 Evaldas Rimašauskas Evaldas Rimašauskas © DELFI / Kiril Čachovskij

Рімашаускас зареєстрував у квартирі в Даугавпілсі ТОВ Quanta Computer Inc. з основним капіталом в 1 євро. Назва компанії збігалася з назвою великого тайванського виробника комп’ютерної техніки та комплектуючих. Рімашаускас вів переписку з американськими технологічними гігантами і вимагав проводити оплату за реальні поставки техніки на рахунки латвійської компанії в Латвії і на Кіпрі.

У 2013 році Google заплатив латвійському “близнюку” компанії Quanta Computer Inc. близько 23 млн євро, Facebook в 2015-му році переказав близько 98 млн євро, повідомляє Bloomberg.

У Латвії кримінальний процес був початий в кінці 2013 року: один з латвійських банків констатував вчинення підозрілих операцій на якомусь рахунку, повідомив нагляду, а далі інформація надійшла в поліцію.

У 2017 році Литва видала 50-річного Рімашаускаса за запитом правоохоронних органів США. Він визнав свою провину в шахрайстві. Вирок у справі Рімашаускаса буде винесено 24 липня. Обвинуваченому загрожує до 30 років в’язниці.

Джерело: ru.delfi.lt

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *