Кожна четверта аптека бере участь в програмі «Доступні ліки»


5 тис. аптек в Україні беруть участь в програмі «Доступні ліки». Тобто кожна четверта аптек є учасником цієї програми.

Нагадаємо, ця програма стартувала в Україні у квітні 2017 року. Вона має на меті дозволити громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Однак віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко зазначив, що пацієнти часто стикаються з небажанням лікарів виписувати ліки, які входять в програму.

На жаль, програма йде дуже важко: самі лікарі починають переконувати пацієнтів не брати ліки за програмою «Доступні ліки», прикриваючись тим, що, мовляв, ми випишемо вам краще інші (ліки, – ред.), – сказав міністр.

Також П.Розенко зазначив, що уряд розуміє, що в країні є аптечні мережі, які не хочуть продавати ліки за умовами програми «Доступні ліки». Разом з тим пан Розенко додав, що перелік ліків програми буде розширено і що більшість цих ліків вироблено в Європейському союзі.