Комітет з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин рекомендував на посаду омбудсмена кандидатуру заступника голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергія Алєксєєва.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Сергій Алєксєєв також зазначив, що першочерговим завданням для омбудсмена зараз є захист внутрішньо переміщених осіб і громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Також важливою є реабілітація учасників та ветеранів АТО

Він відзначив, що є співавтором законопроекту щодо внесення змін до деяких законодавчих актів щодо усунення дискримінації громадян, що проживають на тимчасово окупованій території, в Автономній республіці Крим та місті Севастополі. Цей законопроект спирається на рішення ЄСПЛ проти Росії та Молдови, коли держава нічого не робила на захист громадян, які знаходились на тимчасово окупованих територіях.

Другим напрямком, який я вбачаю для себе і про що завжди каже Венеціанська комісія та Рада Європи – це поліпшення ситуації з низьким рівнем виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини. Це переважно стосується виконання рішень загального характеру, – відзначив Сергій Алєксєєв.

Алєксєєв відзначив, що рішення індивідуального характеру, які стосуються  виплат чи поновлення на посаді зазвичай виконуються, а рішення, що стосуються необхідності змін у законодавстві поки залишаються без уваги.

На моє переконання, необхідно систематизувати всі рішення ЄСПЧ і визначити основні критерії, відповідно до яких треба змінювати законодавство, – пояснює народний депутат.

Здійснення контролю щодо захисту персональних даних стане третім напрямком роботи новопризначеного омбудсмена. В цьому питанні він є співавтором законопроекту щодо створення спеціальної посади інформаційного комісара, який слідкуватиме за дотриманням захисту персональних даних.

Четвертим напрямком буде сприяння роботі постійного представництва офісу омбудсмена в регіонах.  Особливу увагу буде приділено прифронтовим зонам і зонам, що межують з окупованих Кримом. Зараз, за його словами,  відсутнє належне регіональне  представництво, через що інколи  неможлива оперативна реакція на звернення громадян щодо фактів порушення прав людини в регіонах

П’ятий напрямок – це, звісно, фахова співпраця з усіма органами державної влади для “підтягування” нашого законодавства із захисту прав людини до рівня європейських країн. Тут мені, безумовно, допомагатиме парламентський досвід роботи, – розповів Сергій Алєксєєв.