Законопроєкт про скасування адвокатської монополії пройшов Комітет

2 вересня 2019 року Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді включити законопроєкт про скасування адвокатської монополії до порядку денного другої сесії, яка розпочнеться 3 вересня.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону № 1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)».

Законопроєктом, що визначений як невідкладний, пропонується скасувати адвокатську монополію, виключивши положення частини четвертої статті 131-2 чинної Конституції України. Згідно з цією нормою адвокат здійснює представництво іншої особи в суді.

У зв’язку із цим пропонується вилучити:

а) частину п’яту статті 131-2 Конституції України, за якою законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена;

б) підпункт 11 пункту 16-1 Розділу ХV «Перехідні положення», згідно з яким із дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)” представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 Конституції України виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції – з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції – з 1 січня 2019 року.

Джерело: ukrainepravo.com

Фото: news.rambler.ru

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.