ККС ВС пояснив, до яких осіб не може бути застосована амністія

Колегія суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду розглянула касаційну скаргу захисника особи на вирок місцевого та вирок апеляційного судів.

Відповідно до вироку суду першої інстанції особа була засуджена за ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Апеляційний суд скасував це судове рішення в частині призначеного покарання та ухвалив у цій частині новий вирок. Крім того, було відмовлено в застосуванні до засудженого Закону України «Про амністію у 2016 році».

У касаційній скарзі захисник, зокрема, просив змінити оскаржувані судові рішення, а також застосувати до особи п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» та звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк і від інших покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

У постанові колегії суддів ККС ВС зазначається, що ці доводи захисника є необґрунтованими та безпідставними. Зазначене питання суди першої та апеляційної інстанцій належним чином розглядали й вирішували, і в його задоволенні відмовили.

Суди правильно послались на положення п. «в» ч. 1 ст. 4 Закону України «Про застосування амністії в Україні», згідно з яким амністія не може бути застосована до осіб, які мають дві і більше судимості за вчинення умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, крім випадків індивідуальної амністії.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, особа до вчинення зазначеного злочину двічі була засуджена місцевим судом за вчинення тяжких умисних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), і має дві непогашені та незняті судимості.

Враховуючи вищезазначені обставини, колегія суддів суду касаційної інстанції не знайшла підстав для застосування до особи Закону України «Про амністію у 2016 році».

ККС ВС залишив судові рішення без змін.

Фото: Max Pixel

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.