Кіровоградську область перейменують: КСУ повинен дати дозвіл

Верховна Рада України включила до порядку денного сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроект про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Кіровоградської області) (реєстр. № 8380), поданий 153 народними депутатами.

Законопроект про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Кіровоградської області) направлено до Конституційного Суду України для одержання висновку щодо відповідності його вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Проект постанови зареєстровано за №8380/П.

Парламентарії розглянули також проект Закону про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) №8329.

На голосування був також поставлений проект постанови «Про включення до порядку денного сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області) і про його направлення до Конституційного Суду України» №8329.

За результатами голосування проект Постанови не набрав необхідної кількості голосів для його прийняття.

Нагадаємо, обласним центром Кіровоградської області є місто Кропивницький. Сучасну назву місту присвоїли на честь українського письменника і драматурга Марка Кропивницького. Перейменування міста було спричинене тим, що попередня назва Кіровоград була йому дана на честь радянського політичного діяча С. М. Кірова та підпадала під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки».

Обласним центром Дніпропетровської області є місто Дніпро.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *