Кількість адвокатів в Україні перевищила 50 тис. і може сягнути 100 тис. — НААУ


Кількість адвокатів в Україні перевищила 50 тисяч станом на 1 червня.

Про це повідомив під час засідання Ради адвокатів України заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, посилаючись на дані Єдиного реєстру адвокатів України.

З лютого по квітень до ЄРАУ внесено дані про нових 1250 адвокатів, з квітня по червень – 1899, тобто, тенденція зростання збільшується.

Ця динаміка не зменшується, мої прогнози про те, що після запровадження виключного права на представництво в судах ми вийдемо до рівня 100 тис адвокатів, вони справджуються. Можна передбачити, що до кінця року українська адвокатура становитиме десь 70 тис адвокатів, — сказав Валентин Гвоздій.

За його оцінкою, за таким кількісним показником українська адвокатура стане однією з найбільших у Європі.

Ми стаємо однією з найбільших адвокатур Європи. Це не тільки предмет гордості, а це також і дуже велика відповідальність, — сказав Валентин Гвоздій.

Відтак, управління організацією такого розміру ставить серйозні виклики.

Ми маємо запроваджувати сучасні системи управління процесами, інформаційні технології. Це те, що ми зараз робимо в НААУ і я прошу регіони сприймати інновації та зміни. Наявні 50 тис членів Національної асоціації  адвокатів України – це дуже серйозно. Процедури мають бути чіткі уніфіковані та потрыбно слідувати їм, — наголосив заступник Голови НААУ.

Зокрема, продовжуватимуть вдосконалювати особистий онлайн-кабінет адвоката, який має прив’язку до профайлу в ЄРАУ. Кількість адвокатів, які користуються онлайн-кабінетом, зростає і нараз становить 6 150 адвокатів. Цей сервіс привабливий тим, що дає можливість генерувати онлайн ордери на надання правової допомоги, вносити деякі зміни до свого профайлу в ЄРАУ. В зв’язку з розширенням можливостей ЄРАУ кількість працівників рад адвокатів регіонів, які є адміністраторами ЄРАУ, має бути збільшена.

Окрім ЄРАУ, вдосконалення стосуються роботи комітетів та секцій НААУ – їхня робота буде скоординована через окрему онлайн-платформу (центр комітетів та секцій НААУ), а також «єдине вікно» сервісу для адвокатів. «Єдине вікно» буде запроваджено в офісі НААУ і надалі може передаватися як готове технологічне та управлінське рішення до регіональних органів адвокатського самоврядування.