Каталонія розробила механізм відокремлення від Іспанії

Уряд Каталонії підготував механізм, щоб негайно відокремити регіон від Іспанії. Його планують ввести в дію, якщо уряд Іспанії не дозволить провести референдум про незалежність.

Як стверджує журналіст El Pais Рафа де Мігель, видання дістало доступ до секретної чернетки «закону про юридичну перехідність», відомого як «закон про розрив». Мова йде про документ, покликаний стати тимчасовою каталанською конституцією протягом двох місяців — строку, котрий хочуть надати парламенту для установчого процесу, результатом якого стане «парламентська республіка» Каталонія.

Якщо іспанський уряд завадить проведенню референдуму, цей закон набере чинності повністю й негайно, коли парламент засвідчить цю перешкоду, — зазначено в останньому положенні цього закону.

Видання стверджує, що в документі також описані всі деталі розриву: наприклад, хто стане громадянами Каталонії та як можна буде отримати громадянство.

Причому завдяки поправкам до регламенту, які вже внесені, парламент Каталонії зможе схвалити цей текст в одному читанні. Тобто за дві доби, щоб опозиція не змогла відреагувати.

Сам же референдум планується провести в кінці вересня або на початку жовтня. Раніше всім таким спробам незмінно клали край рішення Конституційного суду Іспанії.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.