Кар’єра на дотик: неймовірна історія сліпого юриста Google


Герой цієї історії очолює юридичну роботу по Google Chrome, прекрасно співає, грає на гітарі, захоплюється тріатлоном і підкорює гори. Джек Чен робить все це на дотик, тому що в 16 років він повністю втратив зір. Це дивовижна історія про людину, яка дивує, захоплює та надихає.

Джек Чен отримав ступінь бакалавра в Гарвардському університеті і ступінь магістра комп’ютерних наук в Каліфорнійському університеті в Берклі в 2000 році. Після чого продовжив свою освіту в Школі права Фордхемського університету, де в 2005 році отримав ступінь доктора юридичних наук.

Джек п’ять років пропрацював в юридичних фірмах Kenyon & Kenyon і Baker Botts, де спеціалізувався на питаннях інтелектуальної власності. А в 2010 році отримав пропозицію від Google і очолив юридичну роботу по продукту Google Chrome.

А ще Джек прекрасно співає, грає на гітарі і захоплюється тріатлоном. Серед його спортивних досягнень дворазова участь в найскладніших в світі одноденних змаганнях Iron Man. Гонка складається з трьох етапів, що проводяться без перерв: заплив на 3,86 км, заїзд на велосипеді по шосе на 180,25 км і марафонський забіг на 42,195 км.

Крім цього, в 2012 році Джек зробив сходження на вершину Кіліманджаро.

Ще одна невелика деталь з біографії Джека — в 16 років він повністю осліп в результаті невдалої операції на очі.

Мені часто задають питання: що найскладніше в роботі незрячого юриста? — розповідає Джек. — Якщо чесно, нічого не приходить на розум. Я щиро вважаю, що в моїй роботі стільки ж труднощів, скільки в роботі будь-якого юриста. Завдяки моїй сліпоті у мене з’явилося багато навичок і умінь, які по-справжньому корисні моїм клієнтам, — посміхається Джек.

Завдань, які неможливо вирішити не буває, є невідповідні способи вирішення. Часто потрібно нестандартний підхід. Сліпота навчила мене мислити «поза рамками». Життя незрячої людини — це щоденний пошук неординарних рішень для повсякденних завдань.

Маршрут Джека з дому до офісу Google в Челсі проходить через дві жваві залізничні станції, метро та тротуари, де завжди багато людей, що поспішають на роботу в годину пік.

Під час пересувань по місту Джек в основному орієнтується по звуках і за допомогою тактильної тростини. Свій маршрут він представляє у вигляді ментальної карти, на якій відзначені орієнтири і перешкоди на шляху.

Стовпи і колони на нижньому рівні Пенн-Стейшн — неминучі перешкоди на моєму маршруті, — розповідає Джек. Я розрахував, що якщо після першої колони я буду продовжувати рухатися під кутом в 45 градусів, то зможу подолати всю колонаду жодного разу не зіткнувшись з колоною.

У години пік на платформі величезна кількість людей і какофонія звуків, які зливаються в єдиний нечленороздільний гул, в якому дуже важко зорієнтуватися.

У подібних ситуаціях запахи стають моїми головними орієнтирами, — пояснює Джек. Наприклад, по шляху з Пенн-Стейшн до метро є кілька поворотів. Коли я спочатку відчуваю аромат свіжозмеленої кави, а відразу за ним запах свіжих сендвічів з пекарні, я точно знаю, що знаходжуся на правильному шляху, — сміється Джек.

Джек активно користується сучасними технологіями. Для читання на комп’ютері він використовує скрінрідер (screen reader), який озвучує інформацію, що міститься в документах і вікнах. А також використовує функцію VoiceOver, яка дозволяє управляти комп’ютером і смартфоном за допомогою голосу. Щоб процес роботи з аудіоданими був максимально швидким, Джек прослуховує інформацію зі швидкістю 620 слів за хвилину, що для звичайного нетренованого людського вуха — просто суцільний потік невиразних звуків.

Джек вважає за краще працювати на біговій доріжці, поєднаній зі столом для ноутбука. Адже він не втомлюється повторювати, що рух — це життя.

Він активно їздить у відрядження і виступає на конференціях.

Щоб швидше орієнтуватися в нових незнайомих місцях, наприклад в аеропортах, готелях, бізнес-центрах, я користуюся покроковими аудіоінструкціями мого персонального асистента, – розповідає Джек. Перед кожною новою поїздкою вона заздалегідь переглядає маршрут і наговорює для мене підказки.

 

 

 

Щоденним спортивним тренуванням відведено ранній ранок. За плечима Джека п’ять змагань з триатлону включаючи дві найскладніших гонки в світі Iron Man. Дистанцію плавального і бігового етапу він долає з провідником, а вело етап проходить на тандемі. Для підготовки до останніх змагань Джек вставав о 3 годині ночі, щоб встигнути завершити тренування до початку робочого дня.

 

 

 

На питання: «Яка гонка була найскладнішою?» Джек широко посміхається і відповідає: Найважчим було моє інтерв’ю в Baker Botts!.

Я дуже хвилювався перед першою зустріччю,— згадує Джек. Я прекрасно розумів, що моя фізична сліпота серйозно впливає на можливе прийняття рішення не на мою користь. Коли ти молодий фахівець з невеликим досвідом і претендуєш на посаду у провідній юридичній фірмі, важливі не тільки твої знання і навички. Особлива увага приділяється зовнішності, вмінню спілкуватися, тримати себе. Важливо не тільки зміст, а й форма,— розповідає Джек.

Моя стратегія на той момент полягала в тому, щоб всіма можливими способами показати, що я можу виконувати абсолютно всі завдання не тільки так само, як інші кандидати, але краще. Моєю зброєю були відмінні технічні навички, величезна мотивація працювати і почуття гумору. І все вийшло!, — Джек широко посміхається.

Коли я переходив в Google, все було зовсім інакше. У цей час проходили змагання New York City Triathlon, де я брав участь. Про мене вийшла замітка в місцевій газеті і я вирішив відправити її в Google. Я усвідомлено прийняв рішення не применшувати мою сліпоту. Навпаки, говорити відкрито про мої можливості і особливості робочого процесу. Я не соромився задавати питання під час інтерв’ю або зупинятися на складних для мене моментах. Наприклад, на одному з етапів мені довелося працювати з діаграмами і просити кілька разів описати зображення, щоб уникнути помилкової інтерпретації, — розповідає Джек.

У планах Джека на найближче майбутнє нові спортивні перемоги в тріатлоні, підкорення нових вершин Кіліманджаро і кар’єрне зростання:

Мене дуже багато чому навчила моя сліпота, спорт, робота в юридичній фірмі і Google. Я хотів би зібрати мої знання і навички воєдино і очолити команду юристів. Можливо, в якості глави юридичного департаменту.

Оригінальний матеріал: Big Law Business, Bloomberg BNA

Джерело: The Paragraph