Кандидати на посади слідчих та прокурорів пройдуть перевірку на поліграфі

Інструкція про порядок використання поліграф в діяльності органів прокуратури України затверджена наказом Генеральної прокуратури від 12 червня 2017 року № 180 затверджує особливості проведення опитування за допомогою поліграфа.

При цьому використовувати поліграф при проведенні опитування будуть відносно таких осіб:

– кандидатів на посаду слідчих, прокурорів;

– прокурорів, які подали рапорт в зняття з них безпідставних звинувачень;.

– прокурорів, яким може бути відома інформація про проведення службового розслідування

Підставою для проведення перевірки на поліграфі є завдання, видане управлінням прокуратури. Завдання може бути видане тільки при наявності добровільного письмової згоди суб’єкта опитування на участь в його проведенні.

Для проведення опитування використовується поліграф, який відповідає вимогам Держстандарту, має декларацію відповідності та висновок санітарно-епідеміологічної експертизи України. Проводить опитування може співробітник прокуратури, який отримав спеціальну освіту, і функціональними обов’язками якого передбачена робота з поліграфом.

Опитування не може тривати більше двох годин без перерви і чотирьох годин на день. Також інструкцією встановлюються особливі вимоги до приміщення для опитування.

За результатами опитування фахівець поліграфа готує довідку в двох примірниках, в якій особисті дані опитуваного не вказуються.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *