Кабмін звільнив студентів-медиків від обов’язкового працевлаштування


Кабінет міністрів України прийняв постанову, що скасувала обов’язкове працевлаштування студентів після закінчення вишів.

Таке рішення було прийнято на засіданні Уряду сьогодні, 31 травня.

Обов’язкове працевлаштування для решти студентів було скасовано ще минулого року, однак саме працевлаштування студентів-медиків залишили у зв’язку з позицією профільних установ. Тепер й студенти-медики можуть розпоряджатися собою після випуску та реалізувати своє конституційне право на вільний вибір місця подальшої роботи, – пояснила Міністр освіти і науки Україні Лілія Гриневич.

Раніше студенти, які навчалися за державним замовленням, повинні були відпрацювати три роки на тому підприємстві, куди їх направив навчальний заклад за розподілом.Якщо випускник не мав бажання працювати, він зобов’язувався відшкодувати гроші за навчання. Відпрацювання контролювалося фінансовою інспекцією.

Проте Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо працевлаштування випускників» було скасовано відповідні норми щодо обов’язковості працевлаштування випускників вищих навчальних закладів.