Кабмін пропонує запровадити співоплату за медичні послуги другого та третього рівнів

Кабінет Міністрів має намір запровадити офіційну співоплату за медичні послуги вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги починаючи з 2018 року.

Для цього Кабінет Міністрів вніс законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів».

Законопроект має на меті скоротити частку неформальних приватних платежів за медичні послуги.

Цим законопроектом передбачено запровадження державного гарантованого пакета медпослуг і лікарських засобів на рівні первинної медичної допомоги — з липня 2018 р., на рівні вторинної (спеціалізованої) і третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги — починаючи з 2020 року.

Також законопроект передбачає перехід на закупівлю медичних послуг через єдиного національного замовника з 2018 року.

Згідно з розрахунками авторів законопроекту, частка витрат за рахунок офіційної співоплати до 2021 року сягне 13,3% від загального обсягу витрат галузі охорони здоров’я.

Запровадження офіційної співоплати за медичні послуги пропонується розпочати поступово, з поетапним збільшенням частки відповідних надходжень по мірі розширення послуг вторинної (спеціалізованої) і третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, що надаватимуться за новим принципом, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *