Кабмін хоче скасувати всі радянські акти одним законом

У Кабінеті міністрів переконані, що застосування законодавства СРСР та УРСР було виправданим на ранніх етапах розвитку української держави, проте зараз це більше схоже на неспроможність влади забезпечити належне нормативно-правове регулювання.

Для скасування застарілих актів Кабмін пропонує розглянути законопроект № 6480 про визнання такими, що втратили чинність, актів органів державної влади і управління Української РСР та Постанови Верховної Ради України від 12 вересня 1991 року №1545-ХІІ «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» та такими, що не застосовуються на території України, актів органів державної влади і управління СОЮЗУ РСР.

Відповідно до постанови ВР № 1545, до прийняття відповідних актів законодавства України на території республіки застосовуються акти законодавства СРСР з питань, які не врегульовані законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України.

Водночас Уряд вважає, що застосування таких актів після 25 років незалежності може сприйматись як неповноцінність правової системи України та неспроможність влади створити необхідне нормативно-правове регулювання відповідних правовідносин.

Згідно проекту, дерегуляція не стосується актів щодо адміністративно-територіального устрою та державного кордону України, актів про надання згоди на обов’язковість міжнародних договорів Союзу РСР і актів, пов’язаних з виконанням таких міжнародних договорів, які не суперечать Конституції.

Як зазначили в Мін’юсті, проект погоджений без зауважень Міністерством фінансів, Міністерством закордонних справ, із зауваженнями, які не враховано — Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *