Кабмін хоче дозволити СБУ утримувати заарештованих осіб у СІЗО


Кабінет міністрів України пропонує дозволити Службі безпеки України, її органам і співробітникам затримувати осіб на підставах, у порядках та на строки, визначені Конституцією України, Кримінальним процесуальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Про це йдеться у проекті Закону № 6521 про внесення змін до Законів України «Про попереднє ув’язнення» та «Про Службу безпеки України» щодо функціонування слідчих ізоляторів, що був внесений до Ради 26 травня.

Зміни торкнуться статті 25 закону «Про Службу безпеки України».

Також в ст. 4 закону «Про попереднє ув’язнення» пропонується віднести слідчі ізолятори Служби безпеки України «до установ для тримання осіб, щодо яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою або до яких застосовано тимчасовий чи екстрадиційний арешт».

А у статті 18 пропонується передбачити, що керівник СБУ зможе давати дозвіл на проведення в місцях попереднього ув’язнення спеціальних операцій з використанням світлозвукових пристроїв відволікаючої дії, водометів, бронемашин та інших технічних засобів.