Ідеальне резюме юриста: які помилки заважають вам знайти роботу


Завжди знайдуться ті, хто буде переконувати, що хорошу роботу знайти складно, заробітна плата непомірно низька, а вимоги при цьому надто високі, що тим, хто працює на класній роботі або просто повезло, або їх туди влаштували знайомі. Перестаньте слухати невдах!

Знайти роботу, яка вам буде цікава та матеріально відповідатиме вашим потребам цілком реально, проте треба чітко знати, чого ви варті та що ви хочете отримати, дальше у вас два варіанти: якщо ці два поняття збігаються – складіть своє резюме правильно і вирушайте на пошуки роботи, якщо ж ви хочете отримати роботу, яка має вимоги вищі, ніж ваші вміння – вдосконалюйте останні і див. перший варіант.

Ідеальне резюме: яке воно?

Нам властиво оцінювати зовнішній вигляд: якщо на співбесіді часто вирішальним стає саме охайність та доречність вашого одягу та манери поведінки, то поки вас не бачив роботодавець, за вас говорить ваше резюме і його «зовнішній вигляд».

Основні помилки:

  1. Неграмотність. В силу особливостей професії, юрист повинен вміти грамотно висловлювати свої думки як усно, так і письмово. Граматика, орфографія та пунктуація, стиль написання — важливе все. Адже від юриста вимагається уважність до деталей та скрупульозність — ця риса повинна проглядатися навіть у вашому резюме.
  2. Відсутність структури. Розбивайте текст на невеликі абзаци, використовуйте маркування для виділення важливих і основних моментів. Роботодавець, який дивиться на ваше резюме, може вирішити, що юрист, який не може грамотно і структуровано відобразити досвід в резюме, не зможе і систематизувати свою роботу.
  3. Приписування навичок, якими ви не володієте. Якщо ви зазначаєте, що володієте англійським на високому рівні, а замість «lawyer» пишете «jurist», навряд чи це відповідає істині. Нам всім властиво прикрашати справжній стан речей, тільки знайте міру.
  4. Надто багато професійної лексики. Швидше за все, ваше резюме спочатку потрапить не до юриста, а до відділу з підбору персоналу. Цілком ймовірно, що рекрутер, який буде розглядати вашу кандидатуру, не володіє цією термінологією і в цілому далекий від юриспруденції. Це не означає, що не можна використовувати професійні терміни взагалі, просто намагайтеся вживати їх помірно. Також можна коротко пояснювати якийсь професійний термін, щоб у рекрутера було розуміння того, про що ви пишете в розділі «досвід».
  5. Недоцільні нікейми. Часом в резюме серйозного юриста з багаторічним досвідом зустрічається смішне ім’я пошти або логін в скайпі. Звичайно, всі ми живі люди і у більшості є почуття гумору. Але поки потенційний роботодавець не знайомий з вами і не знає про всі ваші плюси і переваги, краще знизити ризик відмови від запрошення на інтерв’ю за цим критерієм. Рекомендуємо для робочих питань завести пошту і логін з офіційною адресою / ім’ям.

Що повинно бути в резюме:

 1. Якісне фото

Чи варто додавати фото в резюме – питання, яке довгий час було спірним. Якщо ви вирішили додавати його в своє резюме, то обирайте якісне фото з білим або сірим фоном, де ви маєте презентабельний вигляд.

2. Правильна структура та об’єм

Правильна структура резюме виглядає так:

  • Прізвище та ім’я
  • Фотографія
  • Контакти
  • Освіта
  • Тренінги
  • Досвід роботи
  • Додаткова інформація (наявність водійських прав, володіння іноземними мовами, знання комп’ютерних програм)

Як би ви не старались, але помістити всю необхідну інформація на 1 сторінку А4, яка була стандартом довгий час, вам не вдасться, а тому допустимим об’ємом резюме зараз прийнято вважати – 2 сторінки А4.

3. Досягнення

Те, що відіграє найважливішу роль при виборі вас як належного кандидата на ту чи іншу посаду, будуть ваші досягнення на попередньому місці роботи. Ваші досягнення повинні відповідати чотирьом критеріям: вимірність, конкретність, значимість, відповідність посаді. Навряд чи когось буде цікавити, що ви навчились робити найсмачнішу в світі каву, якщо тільки ви не маєте наміру виконувати обов’язки секретаря в компанії.

4. Повна відповідність посаді

Те, що не варто робити універсальне резюме і розсилати його на всі вакансії підряд – справа очевидна і давно відома. Ви можете мати досвід в багатьох сферах діяльності, але не всі вони будуть цікавити вашого майбутнього роботодавця, а тому не перевантажуйте резюме зайвою інформацією.

5. Супровідний лист

Дуже важлива частина вашого запиту на вакансію, адже вона показує, що ви справді зацікавленні в отриманні цієї роботи. В супровідному листі потрібно зазначити хто ви, чого досягли та чим можете бути корисні для компанії, ваша пропозиція.

Чого не повинно бути в резюме:

1. Мета

Ваша мета – отримати цю посаду, ось і все. Найгірше, що можна зазначити – шаблонні фрази типу «проявити свій потенціал». Зазначити мету можна у випадку кардинальної зміни сфери діяльності – такі пояснення будуть доцільними.

 2. Короткий або недоречний досвід роботи

Як зазначає Алісса Гелбард (Alyssa Gelbard), експерт по кар’єрі і засновниця фірми Resume Strategists, включати в резюме невідповідний досвід роботи варто тільки в тому випадку, якщо він демонструє додаткові навички або здібності, які можуть стати в нагоді вам на новій посаді.

3. Більше 5 місць роботи

В резюме повинні бути зазначені тільки останні 3-5 місць роботи, решта абсолютно зайві, за цей час ви могли вже й розгубити отримані навички та й увага того, хто читатиме резюме, абсолютно розсіється.

4. Різне форматування та оригінальні шрифти

Ваше бажання бути оригінальним може зіграти проти вас. Зазвичай такі експерименти закінчуються використанням нечитабельного шрифту, надто великих чи малих відступів, а отже, навіть на перший погляд, абсолютно невигідно виділяється серед інших резюме.

5. Вставні слова та звороти

Ви, зрештою, не художній твір пишете, а тому ніяких повторів, великої кількості займенників (і так зрозуміло про кого мова йде), вставних конструкцій.

Оригінальне резюме: яке воно?

Звісно, резюме юриста повинне бути чітким, лаконічним та діловим, проте його стильне оформлення з долею креативу аж ніяк вам не завадить. Ми вже зазначали, що використовувати кілька шрифтів та кольорів — зайве, а от додати структурності, якісне фото та правильно виділити основні пункти — саме те, що приверне увагу.

1. CVmaker – це один із найбільш простих та зручних у використанні ресурсів для створення акуратних резюме.

  • вам пропонують 6 шаблонів з різними стилями та шрифтами;
  • однією із «робочих» мов є українська;
  • для зручності, ви можете завантажити створене резюме в форматах pdf, html, txt;
  • цей ресурс безкоштовний.

2. Icanchoose – поступове заповнення колонок резюме, при якому можете скористатись підказками, які пропонуються, по мірі його створення, – як наслідок, ще один спосіб вразити майбутнього роботодавця не тільки своїм досвідом та знаннями, а й своєю креативністю.

  • сервіс доступний на російській та англійській мовах;
  • у вашому розпорядженні 7 шаблонів в різних кольорових темах;
  • можете завантажити створене резюме в форматі pdf;
  • і все це абсолютно безкоштовно.

3. Acenter – російськомовних сервісів для створення резюме не так вже й багато, тому не обділіть цей корисний сайт своєю увагою.

  • легкий та зручний у використанні;
  • наявна російська та англійська версії;
  • в кінці можна завантажити в форматі pdf;
  • безкоштовний ресурс.

4. Canva – сервіс, яким вже користуються більше 10 мільйонів людей по всьому світі.

  • наявність української та російської версій ресурсу;
  • вивірені макети та простий інтерфейс, завдяки чому не потрібно витрачати безліч часу на створення структурованого, оригінального та ефективного резюме.
  • все працює онлайн, а безкоштовних функцій вистачає більшості користувачів.

За матеріалами: Digest