Харві Спектр – бот пошуку та моніторингу юридичних вакансій


В Україні нещодавно запустили бота, який допомагає юристам знайти роботу.

Його створив ексголова Ліги студентів АПУ, нині молодший юрист Михайло Процайло. 

Ми протестували бота та розпитали його засновника про всі деталі. Ну і спробували небанально розповісти вам про свої враження. 

Хто не знає Харві Спектра? 

Ім’я бота Харві Спектр. Хто дивився серіал Suits знають, що за сюжетом це один із найкращих юристів у місті. Власне, діалог з ботом починається зі слів: 

Всі знають Харві Спектра, а я знаю тих, кого варто знати. Хочеш дізнатися інсайди юридичних фірм? Чи, може, підкинути тобі декілька вакансій? Думаю, я зможу допомогти.

Далі він пропонує функції: актуальні вакансії, поява та зникнення вакансій; відгуки про роботодавців; середня зарплата в фірмі; пошти фірм для розсилки резюме; список команд та інформація про бота. 

@HarveySpecterBot створений, щоб полегшити процес пошуку роботи на юридичному ринку України, а також для обміну інформацією про роботодавців, яка зазвичай цікавить пошукачів.

Корисний він тим, що: 

  • зберігає актуальні вакансії ЮФ в одному місці
  • проводить моніторинг вакансій та надсилає користувачу сповіщення, коли зникає чи з’являється вакансія (це, на мою думку, “кіллер-фіча” бота)
  • слугує майданчиком для відгуків про роботодавців

Ти ж не перейдеш до конкурента?

Тішать небанальні діалоги. До прикладу, один із них звучить так: 

Ходять чутки, що наші конкуренти шукають собі нового працівника. Ти ж не перейдеш до них?

Далі бот пропонує перелік компаній, в яких є вакансії. Що класно, відразу є можливість перейти на сайт. 

Ідея бота – полегшити життя тим, хто шукає роботу на юридичному ринку України. А ще дати якісь підказки, відповісти на питання щодо потенційного роботодавця тощо. Якщо це вдасться, мета бота вже буде досягнута. В ідеалі я б хотів, щоб користувачі обмінювалися інформацією про роботодаців; щоб цей процес ставав відкритішим; щоб до не дуже етичних роботодавців (або тих, хто зловживає своїм становищем) йшло менше людей працювати і це змушувало таких роботодавців щось змінювати.

А ще ми трішки розпитали Михайла про його бота. 

Як виникла ідея створити такого бота?

Ідея виникла просто. Я для себе захотів вивчити основи мови програмування Python 3, а також все, що пов’язано з цим. Мені зручніше вивчати щось не в теорії чи на навчальних зразках, а вже в практиці. Я подумав, що могло б полегшити життя мені та моїм знайомим. Оскільки більшість моїх друзів закінчує навчання в цьому році, в них гостро постає проблема пошуку місця роботи. Тому я просто задав собі питання: що цікавить того, хто шукає роботу на юридичному ринку України та як можливо полегшити йому життя. MVP народився доволі швидко, а далі я докручував його і продовжую робити це й досі. 

Що надихнуло?

При створенні Харві я надихався в першу чергу @railwaybot – ботом для пошуку та моніторингу залізничних квитків.

Основна мета. Навіщо це все?

Моя особиста мета, (оскільки я також існую у реаліях юридичного ринку), вже частково досягнута. Якщо коротко, я здобув нову навичку і додав ще один проєкт в “портфоліо”.  

Я подавався на один проєкт. В мене в резюме був перелік навичок. Кожну з них я міг обґрунтувати доволі детально, окрім “Швидко опановую нові галузі”. Я вирішив це виправити. До того ж, мені давно хотілося як хобі для себе розібратися в основах програмування. Я склав перше з другим і тепер можу відповісти, що за 2 місяці створив телеграм-бота, не маючи до цього релевантного досвіду (якби не сесія та зимові канікули, було б швидше).

Чи збираєшся монетизувати?

Монетизувати цього бота точно не буду. Всі функції (які є зараз, і які з’являться пізніше) будуть безкоштовними. Я додав в опис посилання “Підтримати”, оскільки утримання бота на сервері коштує грошей. Це невелика сума, але я все одно буду радий підтримці, якщо комусь сподобається, як працює бот. Все виключно добровільно.

А ще Михайло розповів нам, що для нього дуже важливо, щоб користувачі залишали відгуки про роботодавців. Тож, не соромимося писати 🙂

Нагадаємо, на днях ми писали про проблеми працевлаштування юристом. Для цього провели експеримент і спробували влаштуватися у різні за популярністю юридичні фірми. Що з цього вийшло – читайте тут.