Генпрокуратура пропонує посилити кримінальну відповідальність за хабарництво

Генеральна прокуратура Україна розробляє законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих норм з метою невідворотності покарання осіб, які вчинили корупційні злочини».

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі «Facebook» написала прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган, інформує «Українське право».

ГПУ пропонує посилити кримінальну відповідальність за одержання або надання хабара, незаконне збагачення та деяких інших складів корупційних злочинів – ст.ст. 210, 354, 364, 365-2, 368, 368-2, 368-368-4, 369 КК України.

За вчинення будь-якого корупційного злочину кримінальна відповідальність має передбачати не менше одного року в’язниці.

По-друге, пропонується внести законодавчі зміни до КПК України з тим, аби суди автоматично відсторонювали корупціонерів від посад при обранні їм запобіжних заходів – домашній арешт або тримання під вартою.

Також ГПУ ініціює запровадження у законодавстві норми, що постановлення суддею рішення про призначення корупціонеру покарання менш тяжкого, ніж позбавлення волі, вважатиметься завідомо неправосудним – зміни до ст. 375 КК України в частині конкретизації тяжких наслідків, якими вважатимуться створення умов для уникнення відповідальності за корупційні злочини, в тому числі шляхом порушення визначених КК України засад призначення покарання.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *