Гаррі Вулф — радник королеви та адвокат: «Не хочу, щоб мої діти йшли моєю дорогою»

Гаррі Вулф (Harry Woolf) або Барон Вулф таємний радник королеви Великої Британії і видатний адвокат. Для нього робота завжди буде на першому місці, і тільки потім все інше. Тому він і не хотів, щоб діти пішли тією ж дорогою, що і він.

Високоповажний Лорд Вулф — головний суддя Англії та Уельсу вважається одним з найпродуктивніших британських юристів. Його шкільний учитель сказав, що юний Гаррі Вулф ніколи не зможе стати баристером. Сьогодні Лорд Вулф таємний радник королеви Великої Британії і член ордена Кавалерів Пошани.

Він пройшов шлях від звичайного баристера до одного з найвідоміших суддів Великої Британії. Його професійна діяльність присвячена правосуддю і верховенству права. І не важливо, про яку суперечку йдеться: будь то дозвіл продавати контрацептиви неповнолітнім (1983), що викликала неймовірний громадський резонанс, або ж крах традицій і вилучення латинських термінів з британського законодавства. Не можна не згадати звіт Вулфа (Woolf Report) про стан державних в’язниць, який увійшов в історію.

Сьогодні його видатні професійні якості ні в кого не викликають сумнівів. Лорд Вулф розповів кореспондентам про зустрічі з королевою і свій кар’єрний шлях, про те чи є насправді баланс між роботою та особистим життям.

Мені не доводилося працювати особисто з королевою Англії в якості таємного радника. У Ради дві ролі: історична і юридична. У разі смерті монарха, чого не траплялося вже 65 років, члени Таємної Ради збираються для підтримки законного спадкоємця. До того ж, Таємна Рада виконує роль заключного апеляційного суду для колоній і територій британської Корони.

Justice is carried out in the name of the Crown (правосуддя здійснюється від імені корони). У британському законодавстві у королеви особливий статус.

За конституційним правом королева і корона — гаранти правосуддя і верховенства права, і робити відмінності між статусом і особистістю королеви не доводиться. Однак, подібні нюанси іноді проявляються, але як правило це пов’язано з приватною власністю.

Традиція диктує, що королева вибирає тему розмови, а не її співрозмовник. Я завжди дотримувався цієї лінії при зустрічах з нею.

До права мене залучили історії про великих юристів минулого і те, що одного разу мені сказали, що я не зможу стати юристом. Крім того, баристери практикують самостійно, а значить мій успіх виключно результат моїх власних старань, що, погодьтеся, дуже важливо.

Найважче в моїй роботі — вміти відокремлювати професійну відповідальність юриста від особистих переконань. Судді часто стикаються з суперечливими справами, що часом призводить до омани про наявне протистояння між громадськістю і суддями. Насправді, люди розуміють, що тільки незалежність суддів може забезпечити верховенство права в найбільш заплутаних справах. Тому не варто називати суддів «ворогами народу».

Правосуддя має бути доступним. Тільки в такому випадку можливі верховенство права і справжня демократія.

Я ніколи не намагався домогтися балансу між роботою та особистим життям. Я став юристом до того, як завів сім’ю, і робота завжди була на першому місці. Однак, саме моя кар’єра показала мені наскільки важливо мати сім’ю. Весь свій вільний час я майже завжди присвячував родині. Ще я займаюся культурною і благодійною діяльністю і сподіваюся, що вони добре на мене вплинули.

Зараз багато говорять про свої soft skills, як про особисті досягнення. Мені нема чого сказати про власні навички. Нехай про це говорять інші.

Джерело: The Paragraph Magazine 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *