ФОП можуть включати суму єдиного внеску до складу витрат

Фізичні особи-підприємці мають право включити сплачену суму єдиного соціального внеску до складу витрат звітного року. Це право роз’яснюється на сайті Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Згідно з п.177.4.3 ст. 177 Податкового кодексу України до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування, належать суми єдиного внеску у розмірах і порядку, встановлених законом.

Відповідно фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний внесок за звітний рік до 10 лютого наступного року після подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, тому суму сплаченого єдиного внеску за звітний рік відносять до складу витрат наступного року.

Однак, якщо єдиний внесок сплачувався протягом звітного року, то фізичні особи – підприємці мають право включити сплачену суму до складу витрат звітного року.

Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізособа-підприємець, яка не використовує найману працю, подає сама за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *