Електромобілі в Україні стануть більш доступними


Нова реформа має на меті поступове скасування податків імпортерам електромобілів, а також їх комплектуючих елементів.

До 2020 року у Міністерстві інфраструктури планують збільшити частку електромобілів в загальних продажах авто в Україні до 15%. Про це повідомляє «Національний промисловий портал».

Таким нововведенням вдасться досягти трьох основних цілей: по-перше, покращити виробництво високотехнологічної продукції, до якої відносяться сучасні електрокари і обслуговуюча їх інфраструктура.

По-друге, надати українцям можливість придбати екологічний транспорт замість старих машин, експортованих з Європи через невідповідність екологічним нормам.

По-третє, це стане поштовхом для розвитку бізнесу за рахунок можливості економії як на паливі, завдяки технологіям обслуговування електричного транспорту.

Для стрімкого розвитку ринку ми плануємо тимчасово, до 1 січня 2023 року звільнити від ПДВ імпорт і подальшу поставку електричного транспорту, а також зарядних станцій. Також ми звільняємо такий транспорт від сплати акцизу. Тут ми не торкаємося електробусів, оскільки це єдиний, крім тролейбусів, вид колісного електротранспорту, який ми хоч і повільно, але робимо в Україні, — зазначив Володимир Омелян.

До 1 січня 2028 року планується скасувати імпортний ПДВ на комплектуючі до електрокарів і зарядних станцій. На цьому етапі передбачається початок масового виробництва електромобілів в Україні.

Третій компонент реформи передбачає тимчасове, до 1 січня 2033 року введення нульової ставки ПДВ на вироблений в Україні електротранспорт і комплектуючі до нього.

Джерело: Судово-юридична газета