Екс-агент ФБР вирішив відновити розслідування справи Анни Франк


Агент ФБР у відставці Вінс Панкок розпочав розслідування нерозкритої справи про те, хто міг видати Гестапо місце переховування єврейської дівчинки Анни Франк та її сім’ї, у період німецької окупації Нідерландів.

Про це повідомляє Громадське.

Я працював під прикриттям ФБР і не міг афішувати свою роботу. Зараз я почав розслідування арешту і можливої ​​зради Анни Франк, і можу поділитися своєю роботою з тими, кого я люблю. Особливо — з дочкою Кейт. Я буду робити голосові записи і вести щоденник — вона росла, не знаючи, яку роботу я робив, і зараз я радий, що можу розповідати про кожен крок в новій справі, — сказав він.

До команди проекту увійшли історики, психологи, криміналісти. Щоб проаналізувати велику кількість інформації про справу, використовуватиметься штучний інтелект. Це дозволить побачити «зв’язки, непомітні неозброєному оку».

Необхідні документи нададуть Національні архіви Голландії, американський Інститут з вивчення війни, муніципальний архів Амстердама, Фонд Анни Франк, Меморіальний музей пам’яті жертв Голокосту в США і Національний архів США.

Результати розслідування будуть опубліковані 4 серпня 2019 року — через 75 років після виявлення місця, де ховалася Франк і її сім’я.

У 1945 році Анна Франк померла від висипного тифу в концентраційному таборі Берген-Бельзен. Їй було 15 років.

Про хід розслідування можна буде дізнатися на сайті проекту.