До паспорта вноситимуть інформацію про донорство органів


З 2019 року до паспорта громадянина України за бажанням особи можна буде внести інформацію щодо згоди на донорство органів.

Як повідомляє «Українське право», відповідні зміни вносяться до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон», Законом № 2427-VIII «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині».

Змінами передбачається, що на прохання громадянина до паспорта може бути внесено  на підставі відповідних документів дані про згоду або незгоду на посмертне донорство анатомічних матеріалів.

Варто зазначити, що новий Закон про трансплантацію органів, який почне діяти з 1 січня 2019 року, передбачає, що донором може бути лише дієздатна людина лише за наявності його добровільної та усвідомленої згоди на донорство анатомічних матеріалів, наданої у письмовому вигляді.

При цьому донором не можуть бути вагітні, психічно хворі люди, особи, які утримуються у місцях позбавлення волі, особи без громадянства та іноземці, які незаконно перебувають в Україні.