Для осіб із окупованих територій хочуть ускладнити перевірку для отримання біометричного паспорта

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, обґрунтовував необхідність проведення більш ретельної перевірки осіб з окупованих територій, які висловили бажання отримати закордонний біометричний паспорт.

Про це повідомлено на сайті РНБО.

За словами Терчинова, після початку дії безвізового режиму України з ЄС значно збільшилась кількість охочих отримати біометричні паспорти з Криму та з території окупованого Донбасу.

В той же час, не маючи доступу до архівів, що залишились на окупованих територіях, виникає небезпека, що під виглядом українських громадян з окупованих територій, доступ до безвізового режиму можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи чи представники російських спецслужб, — пояснив він.

Саме тому, на думку Секретаря РНБО, для недопущення подібного, необхідно внести зміни до чинного законодавства, що дозволить здійснювати дуже ретельну перевірку громадян, які прибувають з окупованих територій для отримання біометричного паспорту. У випадку виявлення невідповідності поданих даних, таким громадянам повинно бути відмовлено в отриманні біометричного паспорту.

З цього приводу була проведена нарада з керівниками МВС, Міграційної служби, СБУ, прикордонниками тощо. Турчинов повідомив, що для правового врегулювання цього питання було підготовлено відповідний законопроект, «який розроблений народними депутатами-членами парламентської коаліції і найближчим часом має бути внесений до ВРУ».

Разом з тим, — підкреслив Олександр Турчинов, — дуже важливо прийняти цей необхідний для забезпечення безпеки України та Європи закон, ще до початку чергових канікул.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *