Діяльність ломбардів буде врегульована спеціальним законом

Народні депутати Сергій Рибак, Максим Поляков та Руслан Демчак розробили законопроект № 6569 «Про регулювання діяльності з надання небанківських кредитів під заставу рухомого майна» зареєстрований в ВР 8 червня 2017, який регулює діяльність ломбардів.

У законопроекті визначено поняття ломбарду, а також встановлені основні вимоги до його створення.

Окрім того пропонується закріпити вичерпний перелік видів діяльності, якими може займатися ломбард, крім надання фінансових позик. Так, ломбард зможе здійснювати агентську діяльність зі страхування предмета застави, продаж предмета застави, його передпродажну підготовку, зберігання майна, здачу приміщень в оренду та ін.

Також пропонується встановити чіткі вимоги до статутних документів ломбарду, приміщення, де він розташовується, його найменування, форми і капіталу.

Визначено істотні умови кредитного договору та договору застави, які повинні обов’язково складатися в письмовій формі. При цьому забороняється ускладнювати усвідомлення клієнтом реальної річної відсоткової ставки і загальної вартості кредиту, зазначених в договорі про надання кредиту або в додатку до такого договору, в тому числі шляхом використання технічних прийомів (шрифт меншого розміру або злиття кольору шрифту з кольором фону і ін.) .

У разі прийняття законопроекту, ломбардам буде надано 6-місячний термін для приведення своєї діяльності у відповідність з новими вимогами.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *