Держава перестане допомагати переселенцю, якщо він не працевлаштувався за 4 місяці

Уряд врегулював питання призначення щомісячної адресної допомоги для компенсації витрат на проживання внутрішньо переміщених осіб, в тому числі на оплату ж/к послуг.

Як повідомляє ЮрЛіга, 11 липня 2018 року постановою № 548 Уряд вніс ряд важливих змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Так, грошову допомогу почнуть виплачувати на дітей, які народилися у внутрішніх переселенців після початку проведення АТО або тимчасової окупації.

Окремо обговорено, що за рішенням комісій з питань призначення (поновлення) соціальних виплат таким категоріям громадян грошова допомога може надаватися внутрішньо переміщеним особам з інвалідністю, їх дітям, дітям з інвалідністю та людям, які доглядають за ними. Йдеться про громадян, переміщених з населених пунктів Донецької і Луганської областей, на території яких держоргани здійснюють свої повноваження в повному обсязі, і не мають можливості повернутися до попереднього місця проживання.

Підвищується розмір грошової допомоги до 1000 грн студентам денної форми навчання вищих навчальних закладів та учням закладів профтехосвіти, які досягли 18 років (до закінчення навчання, але не довше досягнення ними 23 років).

Переселенці повинні подати заяву на призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк з дати його початку або не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного півріччя.

Неповнолітні діти-переселенці, які отримали паспорт громадянина України, зможуть самостійно звертатися за призначенням грошової допомоги.

Крім того, для виплати грошової допомоги на малолітніх дітей, які переміщаються без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють, відкривається поточний рахунок на ім’я такої дитини. В уповноважений банк додатково подаються документи, що засвідчують особу заявника та підтверджують родинні стосунки між дитиною і останнім, або документ, що підтверджує повноваження представника служби у справах дітей.

У заяві на отримання грошової допомоги зазначаються дані про всіх членів сім’ї, які претендують на отримання такої допомоги:

  • ПІБ, число, місяць, рік народження; паспортні данні; для іноземців — документ, що засвідчує особу і підтверджує його статус;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • інформація про зареєстроване і фактичне місце проживання; наявності у кого-небудь з членів сім’ї житла не на тимчасово окупованих територіях і територіях на лінії зіткнення; наявності у кого-небудь з членів сім’ї на депозиті коштів в розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого на працездатних осіб; наявність житла, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок АТО; місці роботи працездатних осіб і часу, з якого вони там працюють; наявності у кого-небудь з членів сім’ї інвалідності із зазначенням її групи.

До заяви додається ряд документів, які підтверджують той чи інший факт.

Банк не пізніше ніж через три робочих дні з дати відкриття рахунку направляє заяву з доданими документами відповідному уповноваженому органу із супровідним листом, в якому зазначаються реквізити поточного рахунку. У разі якщо з уповноваженого банку надійшла заява про призначення грошової допомоги, до якого не додано всі необхідні документи, уповноважений орган надсилає уповноваженому представнику сім’ї повідомлення про відсутні документи.

Грошова допомога не призначається на члена сім’ї, який:

  • знаходиться на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення;
  • знаходиться на повному державному утриманні в школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю;
  • відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

У разі звільнення і відсутність роботи у працездатного члена сім’ї грошова допомога на нього через два місяці з дня, що настає за днем ​​звільнення, зменшується на 50%, а через чотири місяці з дня, що настає за днем ​​звільнення, — припиняється.

Згідно зі змінами виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця в разі:

  • надання інформації Державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім’ї протягом чотирьох місяців не працевлаштувалися за допомогою державної служби зайнятості або перебувають у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і населених пунктах, які розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють;
  • смерті внутрішнього переселенця.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.