Депутати пропонують ввести значні штрафи за викидання сміття на вулиці


Група депутатів подали на розгляд парламенту законопроект №6730, який передбачає введення високих штрафів за викидання сміття повз урни.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомила Ірина Геращенко — перший віце-спікер парламенту та головний ініціатор законопроекту.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що неконтрольоване і переважно безкарне викидання сміття в непризначених для цього місцях стало серйозною проблемою практично по всій території України, особливо в містах.

У Кодексі про адміністративні порушення планують прописати, що за викидання сміття з вікон і дверей вагонів поїздів загрожує штраф 340-850 грн (в чинному варіанті — 34-170 грн).

За викидання сміття з вікон і дверей автобусів, маршруток, тролейбусів або трамваїв; за борт річкового і маломірного судна пропонують підвищити штрафи також до 340-850 грн — раніше сума становила від 8,5 до 17 грн.

Згідно з документом, викидання побутових відходів в населених пунктах за межі місткостей, призначених для збору, утилізації чи переробки сміття, тягне за собою штраф 340-850 грн, а за повторне подібне порушення — від 850 до 1700 грн, якщо це не стосується описаних вище випадків.

При цьому Нацполіція отримує право розглядати адміністративні справи про порушення чистоти в населених пунктах і в інших визначених законом місцях.