Депутати пропонують уточнити перелік документів для участі у конкурсі на державну службу

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону «Про державну службу», передає «Українське право».

Автори проекту вказують, що необхідно уточнити перелік документів, необхідних для участі в конкурсі, оскільки на практиці виникли ситуації, коли кандидати не можуть брати участь одразу у декількох конкурсах на посади державної служби через вимогу закону подавати у переліку документів саме оригіналу посвідчення про знання державної мови.

Відповідно до формулювання пункту 5 частини першої статті 25 Закону України «Про державну службу» кандидат на посаду державної служби зобов’язаний надати лише оригінал такого документа. Водночас кожен кандидат не обмежений у праві подаватись на декілька конкурсів у різні державні органи. А тому штучно складається ситуація, що змушує особу для кожного конкурсу отримувати документ, що підтверджує володіння державною мовою, що значно обмежує доступ до державної служби, переконані ініціатори законопроекту.

Тому пропонується уточнити пункт 5 частини першої статті 25 Закону України «Про державну службу» та зазначити, що кандидат на посаду державної служби подає до конкурсної комісії копію, а не оригінал документу, що підтверджує володіння державною мовою.

Нагадаємо, що наразі для участі у конкурсі на посади державної служби кандидати мають подати копію паспорта, копію документа про освіту, заяву про участь у конкурсі, заяву про згоду на проходження перевірки, особову картку, декларацію та посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *