Депутати готують звернення у Конституційний Суд щодо визнання Указу про розпуск ВР неконституційним

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій скликав позачергове засідання Верховної Ради.

Він розкритикував Указ Президента про розпуск Парламенту і призначення позачергових виборів,  звернувши увагу на те, що Президент не має права встановлювати факт відсутності коаліції. Вона припинена 17 травня, коли коаліція сама оголосила про свій розпуск, а отже ВР перебуває у конституційному процесі зупинення коаліції і має місяць на оновлення.

Керівник Верховної Ради заявив, що вважає Указ Президента про розпуск Парламенту таким, що суперечить діючій Конституції.

Це не тільки зневаження Конституції, а заведення воюючої України в конституційну кризу,— сказав він.

Андрій Парубій також зазначив, що народні депутати готують звернення в Конституційний Суд стосовно конституційності Указу Президента про розпуск Парламенту і заявив, що підтримує цю ініціативу.

Окрім цього, на позачерговому засіданні повинні були розглянути президентські законопроекти № 10317 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу та № 10319  про внесення змін до деяких законів України у зв’язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України.  Вони не включили їх у порядок денний, оскільки для цього не було достатньої кількості голосів.

Фото: Max Pixel

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *