Чому Україна заборонила транзит продуктів до Придністров’я


З 20 травня 2017 року пропуск підконтрольних вантажів у режимі транзиту через територію України, які направляються у невизнану Придністровську Молдавську Республіку, може здійснюватися лише за умови його погодження з Національним агентством з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова.

Про це повідомила Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Дане рішення базується на розпорядженні Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 17.05.2017 № 33.

Вказана вимога відповідає п. 14 Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії країн СНД, відповідно до якої таке співробітництво здійснюється між компетентними органами в галузі ветеринарної медицини України та Молдови, а саме: під час імпорту та міжнародного транзиту в обов’язковому порядку завчасно оформлюються дозволи центральних державних ветеринарних органів Сторін, на території яких ввозиться та через території яких транспортується підконтрольний вантаж. З ними також узгоджується маршрут прямування, — йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначена Угода парафована 12 представниками урядів країн СНД, у тому числі представниками України і Республіки Молдова.

Оскільки дія зазначеної Угоди не поширюється на відносини з невизнаною Придністровською Молдавською Республікою, з метою забезпечення її виконання, Головний державний інспектор ветеринарної медицини України прийняв відповідне рішення. Таке рішення відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), — підсумували у відомстві.

 Міністр сільського господарства і природних ресурсів самопроголошеного Придністров’я Ефімій Коваль наголосив, що “за 2017 рік подано 83 заявки на 293 машини і перевезено в Придністров’я більше шести тисяч тонн вантажів, які надходять в республіку через український порт з 29 країн світу”. Він також зазначив, що “рішення України негативно позначиться на продовольчому забезпеченні республіки”.