Чого чекати від земельної реформи у 2017 році


Робоча група при Мінагрополітики розкрила основні напрями реформування у сфері земельних відносин до кінця 2017 року, пише Урядовий портал.

Насамперед будуть встановлені основні принципи обігу сільськогосподарських земель, розробка та подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». З цією метою передбачене створення національної платформи для проведення електронних аукціонів для забезпечення максимальної прозорості продажу державних та комунальних земель, а також надання можливості її використання для угод купівлі-продажу приватним особам.

Також планують прискорити роботу зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД). В рамках Робочої групи буде сформовано підгрупу з координації створення НІГД, в яку ввійдуть представники  основних відомств-утримувачів геопросторової інформації та інших зацікавлених сторін — це забезпечить більш ефективне співробітництво та керованість процесом.

Ми розраховуємо, що ця Робоча група стане платформою для взаємодії різних органів влади для об’єднання зусиль з проведення земельної реформи, – сказав Максим Мартинюк. – Сформований перелік проблемних та вузьких місць у земельних відносинах задає напрями докладання зусиль та напрацювання конкретних кроків для їх вдосконалення.

Він також зазначив, що Робоча група не сконцентрована виключно навколо питання відкриття ринку земель, а охоплює всю сферу земельних відносин у комплексі.

Наступне засідання Робочої групи заплановано на другу декаду червня.

Для отримання повної та достовірної інформації про стан земельних відносин та забезпечення загальнонаціонального доступу до цих даних заплановано впровадження системи регулярного моніторингу земельної сфери, що є необхідною умовою прийняття зважених рішень як на рівні держави, так і на рівні територіальних громад. Також для уточнення даних про земельні ресурси в 2017 році розпочато створення протоколів виправлення систематичних помилок у Державному земельному кадастрі, а також ведеться робота з упорядкування земельних банків державних підприємств та деяких наукових установ.