Через пост у Twitter акціонери Tesla подали позов проти Ілона Маска


Акціонери Tesla подали позов проти засновника і керівника Tesla – Ілона Маска, який запостив твіт: «Думаю зробити Tesla приватною на рівні 420 доларів. Фінансування забезпечено». Ця новина спричинила ажіотаж, і, як відомо, після того, як Ілон Маск повідомив про плани викупу акцій, цінні папери компанії різко подорожчали більш ніж на 10%, через що біржі довелося припинити торги.

Про це повідомляє видання Юридична газета з посиланням на The Wall Street Journal.  В журналі, посилаючись на власних інформаторів, написали про те, що Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) має намір провести розслідування, щоб  з’ясувати, чи не порушив Ілон Маск своїми твітами правила розкриття подібного роду інформації.

Повідомляється, що SEC вже направила Tesla відповідний запит, щоб отримати документи, які підтверджують серйозність намірів Маска щодо викупу акцій. Крім того, комісію цікавило, чому керівник Tesla вирішив повідомити про це через Twitter, а не скористався стандартною формою, визначеною законодавством про цінні папери, а також, чи не нашкодив Маск своїми діями інтересам акціонерів.

Наразі відомо, що акціонери Tesla вирішили подати позов до федерального суду Сан-Франциско проти Ілона Маска. Вони звинувачують його у маніпулюванні цінами акцій.

«Заява Маска про те, що фінансування забезпечено, була особливо значущою та викликала значний рух на ринку. Проте насправді Маск не забезпечив фінансування і надав ринку неправдиву інформацію, яка вводить в оману. Тому продавці акцій Tesla були змушені покрити свої позиції шляхом придбання акцій за штучно завищеними цінами після 7 серпня 2018 року. Очевидно, що всі покупці цінних паперів Tesla також постраждали», – заявив у скарзі акціонер Калман Айзекс.

Інші власники акцій планують приєднатися до позову.

Tesla ніяк не прокоментувала ситуацію.

Комісія з цінних паперів та бірж США вже перевіряє, чи дійсно Маск мав намір зробити компанію публічною.

Джерело: Юридична газета