Через десять днів відновить роботу система блокування податкових накладних

Опубліковано постанову Кабінету Міністрів України №117 «Про затвердження порядків з питань призупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», інформує «Юридична Практика».

До слова, постанова була прийнята ще 21 лютого 2018 року, однак будь-яка інформація про затвердження урядом розробленого Міністерством фінансів України документа на офіційних сайтах розміщена не була, і лише 3 березня ц.р. текст з’явився на офіційному порталі уряду.

Постановою затверджено:

  • порядок призупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;
  • порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Зокрема, для малого і середнього бізнесу вводяться показники позитивної податкової історії. Реєстрація податкових накладних з ризиковою операцією платників з позитивною податковою історією припинятися не буде.

Для забезпечення прозорості роботи контролюючих органів вводиться публічний реєстр податкових накладних, реєстрація яких припинена. Для створення реєстру і забезпечення його функціонування пропонується встановити термін в один місяць для тестового режиму його функціонування. Якщо рішення не зареєстровано протягом семи робочих днів, податкова накладна, реєстрація якої припинена, автоматично реєструється.

Врегульовано питання реєстрації податкових накладних, реєстрація яких припинена до 1 грудня 2017 і щодо яких платниками податків не були надані пояснення. Встановлено, що в такому випадку платники податків мають право протягом року з дати виникнення податкового зобов’язання надати пояснення відповідним комісіям органів УКРІНФОРМ.

Постанова набирає чинності через 15 днів з дня опублікування. Таким чином, система блокування податкових накладних повинна відновити роботу з 22 березня 2018 року.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *