Американець відсудив право їздити з номером «Я Бог» і отримав компенсацію


Американець Бенні Харт виграв суд у міністерства транспорту і отримав компенсацію 150 тис доларів за відмову видати йому реєстраційний номер «IM GOD» («Я Бог»).

Історія почалася в 2016 році, коли Харт і його дружина переїхали з Огайо в Кентуккі. Раніше, протягом 12 років, чоловік їздив в своєму рідному штаті з номером «IM GOD». Проте, відповідно до законодавства США, при переїзді в інший штат водій зобов’язаний отримати нові автомобільні реєстраційні номери.

Харт замовив такі ж номери, але місцевий Департамент транспорту відмовив йому. Відповідно до законодавства США власник може вибрати будь-який тип написи, але він не повинен бути вульгарним або непристойним. І департамент вирішив, що фраза «IM GOD» підпадає під це визначення.

При цьому раніше департамент видавав різні «божеські» таблички: «Бога немає», «Випробуй Бога». Згідно із законом, людина може отримати персоналізовані номери, якщо їх напис не ображає інших людей на сексуальному, расовому чи релігійному ґрунті.

Це рішення не влаштувало 84-річного атеїста, який стверджував, що ніхто не може довести, хто такий Бог або чи існує він взагалі. В результаті чоловік найняв адвокатів, які 4 роки займалися його справою і виграли його. 

Адвокати довели, що персональні номерні знаки – це приватна висловлювання. А тому, забороняючи чоловікові отримати номерні знаки з написом «Я Бог», департамент суперечить першій поправці Конституції США, згідно який кожен американець має право на свободу слова.

Тепер Департамент транспорту зобов’язаний виплатити йому 150 000 доларів в якості компенсації, але всі ці гроші підуть на оплату послуг адвокатів. Проте, Харт радий, що він домігся свого і зможе повернути номер «IM GOD» назад на свою машину.

Джерело: sud.ua