Американський юрист заробляє на життя позовами проти спамерів


Деніел Белсем, колишній маркетолог з Сан-Франциско офіційно заявляє, що ненавидить спам. Принаймні, так він назвав свій сайт (Danhatesspam.com). Але насправді він, мабуть, єдина людина у світі, яка щиро радіє кожному новому спамерському листу, який потрапив у його поштову скриньку. Точніше сказати, в одну із сотень його поштових скриньок.

Справа в тому, що Деніел Белсем з 2002 року заробляє на життя виключно антиспамерскою діяльністю. Головна стаття доходів — компенсація за судовими позовами, яких він з 2002 року виграв вже більше 50-ти. Крім того, він має достатній портфель позовів, які знаходяться у стадії судової підготовки і є гарантією безбідного існування  на найближчі роки.

Деніел Белсем працював маркетологом до 2002 року, коли його остаточно дістали пропозиції збільшити геніталії чи груди, які сотнями надходили в поштову скриньку. Це наштовхнуло його до прийняття рішення звільнитися з роботи, закінчити юридичний коледж і почати кар’єру юриста. У тому ж 2002 році Ден запустив сайт Danhatesspam.com і почав судитися зі спамерами.

Диплом юриста він отримав тільки в 2008 році, але до цього часу на його банківському рахунку накопичилась понад $1 млн чесно зароблених доларів у якості компенсації збитків. Цього цілком вистачає на життя, але американський лоєр прагнув заробляти і в майбутньому. Деніел спеціалізується на з’ясуванні відносин з великими компаніями, які швидше виплатять невелику за своїми мірками компенсацію, аби не доводити справу до величезного колективного позову у суді. Таким чином, Деніел задовольняється маленькими перемогами ціною в декілька тисяч або ж десятки тисяч доларів кожна.

Наприклад, він отримав $4000 від компанії Various Inc. (власник сервісу еротичних знайомств AdultFriendFinder.com), яка надіслала на кожен з його чотирьох поштових скриньок по одному листу з однаковим змістом: «Hello my name is Rebecca, I love you». Це вже четвертий раз, коли компанія Various Inc. виплачує йому компенсацію за аналогічним позовом.

На судовому процесі проти спамерської компанії Trancos Inc. у березні 2010 року з’ясувалося, що цьому винахідливому юристу належить більше ста поштових скриньок, а він є таким собі «мисливцем за спамерами». До речі, деякі колеги з числа недоброзичливців знущаються над Деном за таку тактику і навіть відкривають пародійні сайти (один такий Дену вдалося відсудити). Проти нього самого спамерами подано ряд судових позовів, в основному, пов’язаних з розголошенням конфіденційної інформації щодо умов угоди.

Але Белсем не дуже тим перейнявся і продовжив свою боротьбу зі спамерами, яка виявилася настільки прибуткова. Список виграних позовів на його сайті безперервно поповнювався  на протязі кількох років. «Не хочете потрапити у цей список? — сказано на сторінці — не надсилайте мені спам!».

Джерело: Протокол