Акциз знижено, штрафи збільшено: нововведення щодо «євроблях»

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект № 8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів».

Головною зміною до законопроекту в порівнянні з першим читанням є встановлення строків щодо пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну. Тобто, окрім ставок акцизу, які затверджені в першому читанні, пропонується надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 90 днів після набрання чинності законом, повідомляє «Вісник» ДФСУ.

Проектом закону шляхом внесення змін до ПКУ запроваджується нова модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів. Зокрема, у запропонованій системі повинна відбутися зміна оподаткування одиниці об’єму двигуна транспортного засобу на оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.

Запропоновано встановити базові ставки акцизного податку для нового легкового транспортного засобу з бензиновим двигуном об’ємом 1000 см3 у розмірі 50 євро за одиницю та для нового легкового транспортного засобу з дизельним двигуном об’ємом 1000 сму розмірі 75 євро за одиницю.

Визначення акцизного податку для кожного легкового транспортного засобу здійснюватиметься шляхом застосування до базових ставок акцизного податку коефіцієнтів.

Один коефіцієнт визначатиметься діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в кубічних сантиметрах на 1000 см3.

Другий коефіцієнт дорівнюватиме кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1).

Також у проекті закону визначається ставка акцизного податку для електричних і гібридних легкових транспортних засобів і скасування оподаткування цим податком кузовів для легкових транспортних засобів.

Документом скасовано норму, яка дозволяла порушувати митні правила протягом року і бути притягненим до відповідальності лише один раз. Натомість, збільшуються штрафні санкції за порушення строків перебування нерозмитненого автомобіля на території України:

  • за перевищення строку на 1 добу – 170 грн;
  • від 2 до 10 діб – 3400 грн;
  • від 10 до 20 діб – 8500 грн;
  • від 20 до 30 діб – 85000 грн;
  • більше 30 діб, а також за втрату авто – 170000 грн або конфіскація авто за рішенням суду.

Зазначимо, що ці штрафи не застосовуються впродовж «пільгового» періоду розмитнення, передбаченого законопроектом № 8487.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *