Адвокатська таємниця: поліція читала записи адвоката через відеокамеру в залі суду

Заглянути під час слухання в блокноти адвоката і присяжних за допомогою судової системи відеоспостереження вдалося начальнику поліції округу Сан-Хуан (США, штат Вашингтон). Спроба порушити адвокатську таємницю привела до серйозних процесуальним наслідків для кримінальної справи.

Про це повідомляє Legal.Report з посиланням на The Seattle Times.

Інцидент стався в кінці січня в окружному суді, розташованому в місті Фрайдей Харбор. Маніпуляції з відеокамерою помітила суддя, яка не брала участі в слуханнях, а сиділа за монітором, куди виводилося зображення зі всіх пристроїв стеження. Жінка звернула увагу, що одна з панорамних камер несподівано стала обертатися, фокусуючись на членах журі та столі для адвоката. Суддя тут же проінформувала колегу Дональда Ітона (Donald Eaton), який розглядав кримінальну справу, пов’язану зі злочинами невеликої тяжкості, і той переніс слухання до з’ясування обставин.

Виявилося, що відеокамерою керував глава поліції округу Рон Кребс (Ron Krebs). Він отримав до неї доступ зі свого офісу, де обладнаний диспетчерський пункт з контролю за судовою системою безпеки. За версією шерифа, він наглядав за підсудним, оскільки той погрожував розправитися з власником місцевої бакалійної крамниці. Кребс стверджував, що випадково активував «цифровий зум», навіть не підозрюючи про його наявності в цій моделі камери, але не встиг прочитати конфіденційну інформацію.

Суддя Ітон витребував відеозапис і провів окремі слухання з розбором інциденту. У них взяли участь окружний прокурор, сам шериф і IT-фахівці. Ітон переконався, що камера крупним планом зафіксувала позначки в зошиті одного з присяжних, записи в блокноті адвоката, а також матеріали з папки прокурора. Суддя прийняв рішення припинити кримінальну справу, вважаючи, що дії шерифа порушили права підсудного на справедливий судовий розгляд і захист.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *