Адвокат потрапив за ґрати за хитру гонорарну політику


У Великобританії винесено вирок адвокату, який нараховував собі підвищені гонорари без відома клієнтів, користуючись практично безконтрольним доступом до їх майна та рахунків. 58-річний соліситор з Уельсу Едгар Стівен Томас (Edgar Stephen Thomas) визнаний винним в 23 епізодах шахрайства.

Про це повідомляє Legal.Report з посиланням на BBC.

Томас, колишній партнер однієї з Уельський юрфірм, заснував власну юридичну контору в 2005 році. Соліситор спеціалізувався в сфері спадкового права. Зокрема, він керував грошима, майном і акціями, зазначеними в заповітах покійних клієнтів, в інтересах членів їх сімей. Як встановило слідство, протягом багатьох років юрист без відома спадкоємців систематично завищував власні гонорари і сам же виплачував їх собі з ввірених коштів.

Так, з одного із спадкоємців Томас щотижня «потай» стягував винагороду в £ 20 000, не виконуючи при цьому ніякої правової роботи і не оформляючи підтверджуючих документів. В цілому юрист зумів таким чином обдурити спадкоємців 16 станів, серед яких виявилися діти, внуки, родичі покійних, а також їх близькі друзі. Підсумкові рахунки були завищені на суми від £ 9000 до £ 210 000. Загальний збиток, понесений сім’ями, склав майже £ 1 млн.

У 2011 році махінації Томаса з гонорарами розкрилися під час планового аудиту його фірми, який проводив національний регулятор SRA. Однак через «адміністративні помилки» ревізія не мала наслідків. Ще одне розслідування через три роки закінчилося для юриста сумно: його спочатку позбавили ліцензії, а потім порушили кримінальну справу. Томас був визнаний банкрутом.

Кримінальний суд графства Суонсі цього тижня засудив Томаса до 6 років тюремного ув’язнення.