Адвокат отримав £1,500 штрафу за розміщення «недоречних» публікацій у соцмережах щодо справ клієнтів


Деякі з них розкривають «конфіденційну інформацію».

Адвокат-криміналіст, який розмістив в соціальних мережах «недоречні й легковажні» коментарі про справи своїх клієнтів, був оштрафований регулятивним органом.

Хармаль Сінгх Пол, практикуючий адвокат юридичної фірми «Paul & Co» в Дадлі, Уест-Мідлендс, зробив більше 130 постів в соціальних мережах в період з листопада 2015 року по вересень 2016 року, коли він відвідував поліцейський відділок, в’язницю або суд, часто вказуючи, де він знаходиться, і називаючи злочинця, для консультації якого він там перебував, повідомляє видання Legal Cheek.

Двадцять одна з цих публікацій містила «недоречні коментарі або значки емоджі» — , зазначено в мировій угоді, опублікованій минулого тижня Органом регулювання адвокатської діяльності (Solicitors Regulation Authority — SRA). Він надав чотири наступних прикладу:

«Із замаху на вбивство в Сметвіку», за яким слідують дві іконки смайликів, що зображують плач від сміху».

«ДН [домашнє насильство]… Різдво наближається… Чого ви очікуєте».

«Наркотики». Коли інший користувач прокоментував: «Які? Lol», пан Пол відповів: «Не з аптеки, це вже точно», за якою слідують різні значки емоджі, що зображують плач від сміху».

«Сексуальне домагання», за яким слідують дві іконки смайликів з сумним обличчям і сльозою».

За словами регулятора, у двох повідомленнях в соціальних мережах за той же період Пол «розкрив конкретну, конфіденційну інформацію про клієнта».

Пол визнав, що опублікувавши «недоречні і легковажні коментарі», деякі з яких «опошлили серйозні кримінальні звинувачення», він не зміг своєю поведінкою підтримувати довіру в забезпеченні юридичних послуг.

Пом’якшувальною обставиною стала співпраця адвоката під час розслідування SRA і те, що він видалив всі відповідні пости в соціальних мережах.

Йому висунули звинувачення, оштрафували на 1500 фунтів, і наказали заплатити 600 фунтів.

Переклад: Іванна Мельничук

Фото: Pexels