5 влучних уроків менеджменту, які потрібно засвоїти юристам


В професії юриста окрім опрацювання документів, законів та матеріалів справи, вагому частину роботи складає спілкування з людьми: клієнтами, партнерами по бізнесу, конкурентами, колегами, чиновниками чи політиками.

Для того, щоб бути успішним в своїй сфері, юристу потрібно не тільки бути кваліфікованим спеціалістом, а й володіти знаннями психології та менеджменту. Наступні 5 історій містять в собі не тільки долю гумору, але й мораль, яку варто б запам’ятати.

Урок №1

Чоловік заходить в душ, в той час як його дружина тільки закінчила купатися. Продзвенів дзвінок у двері. Дружина швидко загортається в рушник і біжить відкривати. На порозі стоїть сусід Боб.

Вона навіть не встигла промовити ні слова, як Боб сказав: «Я дам вам 800 доларів, якщо ви знімете рушник». Подумавши пару секунд, жінка робить це і стоїть перед Бобом зовсім гола. Боб дає їй 800 доларів і йде. Дружина загортається в рушник назад і повертається у ванну.

«Хто це був?» — запитує чоловік. «Наш сусід Боб», — відповідає дружина. «Дуже добре, — продовжує чоловік, — він нічого не говорив про 800 доларів, які мені винен?»

Мораль історії: поділися з акціонерами інформацією про видані кошти, інакше ти можеш опинитися в неприємній ситуації.

Урок №2

Вечір 1917 рік, стукіт у двері старого одеського єврея. Відкриває двері Сара — стоять люди в шкірянках і кажуть: «Сара, ми зібралися революцію робити, і нам потрібні гроші. Запитай у Абрама, чи не зможе він допомогти ???»  Сара відповідає: «Абрамчик їсть, зараз запитаю». Повертається через п’ять хвилин і говорить: «Абрам сказав, що якщо немає грошей, то нема чого і революції затівати».

Мораль історії: перед тим як починати будь-яку справу, потрібно проаналізувати свої можливості, щоб не зупинитися на півдорозі.

Урок №3

Торговий представник, секретарка і менеджер йдуть обідати і знаходять античну лампу. Вони потерли її, і з неї з’являється Джин. Він каже: «Я виконаю по одному бажанню кожного з вас».

«Я перша, я перша!» — каже секретарка. «Я хочу зараз бути на Багамах, на катері, і не думати зовсім ні про що». Пш-ш-ш! Вона зникає. «Тепер я, тепер я», — каже торговий представник. «Я хочу бути на Гаваях, відпочивати на пляжі, щоб мені робили масаж, з нескінченним запасом “Піна Колада” і любов’ю всього мого життя». Пш-ш-ш! Він зникає.

«Тепер твоя черга», — говорить Джин менеджеру. «Я хочу, щоб ті двоє негайно повернулися в офіс після обіду».

Мораль історії: завжди давай своєму начальнику висловитися першим.

Урок № 4

Орел сидів на дереві і відпочивав. Маленький кролик побачив орла і запитав: «А можна мені теж сидіти, як ви, і нічого не робити?» «Звичайно ж можна, чому ні», — відповів той. Кролик сів під деревом і став відпочивати. Раптом з’явилася лисиця, схопила кролика і з’їла його.

Мораль історії: щоб сидіти і нічого не робити, ти повинен сидіти дуже-дуже високо.

Урок №5

Індичка говорила з биком. «Я мрію забратися на вершину дерева, — зітхала вона, — але у мене так мало сил». «Чому б тобі не клюнути мій послід — відповідав бик. — У ньому багато поживних речовин». Індичка склювала купку посліду, і це дало їй достатньо сил, щоб забратися на нижню гілку дерева.

На наступний день, з’ївши ще, вона залізла на другу гілку. Нарешті, на четвертий день, індичка гордо сиділа на вершині дерева. Там її помітив фермер і збив пострілом з рушниці.

Мораль історії: маніпуляції з лайном можуть допомогти тобі забратися на вершину, але не втримають тебе там.