5 способів вивчити нову інформацію, не витрачаючи багато часу та зусиль


Постійне навчання та розвиток перетворились із тренду на необхідність. Ось тільки, щоб поглинати увесь той обсяг інформації, що пропонує нам медіа та диктує професійна спільнота, потрібно чимало часу. А що, якби вивчати нову інформацію можна було не докладаючи надмірних зусиль?

Ранкова зарядка, сніданок, дорога на роботу, трудові будні — зустрічі, судові засідання, наради, складання процесуальних документів, контрактів, написання статей, година в заторі дорогою додому, вечеря і сон під час перегляду телевізора. Звісно, активний день. Коли ж тут ще вчитись, який до біса саморозвиток?

А що, як дорогою на роботу можна слухати подкаст, а ввечері переглянути документальний фільм? Чи не знайдеться у вас кілька хвилин, щоб вивчити з десяток англійських слів, замість того, щоб гортати стрічку соцмереж?

Для того, щоб інтегрувати навчання у свій щоденний ритм, насамперед потрібно для себе чітко визначити мету, з якою ви це робитимете. Спойлер: цією причиною не можу бути — «тому що всі так роблять». Ви хочете вивчити іноземну мову, щоб отримати підвищення на роботі; поглибити знання в психології, щоб зробити спілкування з клієнтами більш ефективним або дізнатись цікаві факти із загальних сфер, щоб підтримати розмову під час нетворкінгу — ось кілька причин, які будуть тримати ваше навчання в «тонусі».

То ж які інструменти та сервіси допоможуть вам у навчанні?

  1. Мобільні додатки та канали в Telegram

Вивчення іноземної мови, лекції про мистецтво, цікаві факти про Всесвіт чи з будь-якої іншої тематики — вже давно не потрібно шукати цю інформацію в Інтернеті, збираючи по частинах. Звісно, за допомогою мобільних додатків ви отримаєте тільки базові знання, які потім зможете поглибити, якщо окрема тема вас зацікавить. Це один із маленьких кроків, які ви можете вжити на шляху до тривалого та громіздкого процесу особистого розвитку.

Цю ж функцію виконують Telegram-канали. Про них ми писали уже кілька разів, зокрема робили окремі добірки для юристів:

  1. Фільми іноземною мовою

Якщо у вас є фільми чи серіали, які ви передивляєтесь вже вдесяте, то саме час почати дивитись їх іноземною мовою. Спочатку, можливо, ви не будете чітко розрізняти слова, і загальний зміст фільму буде втрачатись. Проте з часом ви відчуєте усі плюси від такої «вправи»: із розмов зможете вихоплювати все більше слів, які згодом запам’ятаєте, виправиться ваша вимова, буде легше сприймати іноземну мову на слух.

  1. Документальні фільми

Немає кращого способу дізнатися щось нове, ніж дивитися захопливий документальний фільм на одну з улюблених тем. Тим паче, що юристам і так вистачає книг та документів, які потрібно прочитати протягом дня. На щастя, окремі теми можна переглянути у вигляді документалок.

Не маєте навіть години-дві, щоб сидіти на дивані й дивитися фільм? Використовуйте свій телефон або планшет, щоб подивитися його, коли стоїте в заторі, розминаєтесь на біговій доріжці в спортзалі або робите справи по дому.

5 документальних фільмів про юриспруденцію

  1. Подкасти та аудіокниги

Сьогоднішній ритм життя змушує відкладати читання книг на потім, висуваючи на перший план робочі моменти, хатні справи та проведення часу з сім’єю. А ось з аудіоверсією будь-якої книги справи йдуть набагато простіше. Подкасти зараз взагалі на будь-який смак, до того ж доступні багатьма мовами: уроки історії, роздуми про літературу та мистецтво, розкривають психологічні, комедійні чи політичні теми — що завгодно. Так навіщо ж від цього відмовлятися? Тим паче, що ви можете слухати їх де завгодно: по дорозі на роботу, з роботи (а якщо на роботі буває нудно — навіть і під час). Практично всі з них безкоштовні й доступні в будь-який момент, тому не скористатися ними було б дуже недалекоглядно.

  1. Професійні заходи: тренінги, лекції, форуми

Будь-які заходи для юристів, чи навіть присвячені іншим темам, що входять до кола тих, які вас цікавлять, будуть корисними. Інформація, яку ви там отримаєте може бути ще більш різносторонньою, якщо ви вступите в дискусію чи піднімете якісь актуальні питання. Слухайте більше, ніж говорите, проте не соромтесь ставити запитання та висловлювати свою точку зору з тем, у яких ви тямите.

Окрім цього, ви ще й можете налагодити корисні зв’язки. А про те, як це зробити, ми писати у статті: Нетворкінг для юристів: план дій для новачків та професіоналів.