5 незвичайних запитань на співбесіді та чому ви повинні їх поставити

Ми усі рано чи пізно стикаємось із проходженням співбесіди при прийомі на роботу, декому навіть вже доводилось проводити їх. Як не помилитись, обираючи кандидата?

Донедавна запитання «Ким ви бачите себе через 5 років» було все ще одним із найбільш популярних на співбесідах. Проте вже починало викликати роздратування та скоріше за все використовувалось саме з цією метою – перевірити запальність кандидатів. Чи не час оновити список дивних запитань, якими ви могли б загнати бідолаху-стажиста в глухий кут? Або, у кращому випадку, отримати до себе в команду цінного працівника.

Ми пропонуємо вам 5 таких запитань, кожне з яких по-своєму цікаве та допоможе вам отримати цінну інформацію й зробити правильний вибір.

  1. Розкажіть про випадок, коли ви допустили помилку в роботі

Це запитання змушує подумати. Але разом з тим, воно дає змогу зрозуміти, чи людина здатна описати негативну ситуацію, надавши їй позитивного розвитку. Погодьтесь, такі здібності потрібні в роботі юриста.

Це новий спосіб задати старе запитання: «Якими є ваші слабкі сторони?»

Як правильно відповісти на це запитання: потрібно згадати випадок, коли ви дійсно допустили помилку, проте визнали це, виправили та винесли цінний досвід. Головне – правильно подати цю ситуацію. Провести паралель з тим, як отримані знання можуть допомогти вам у роботі юристом.

  1. Як ви думаєте, яким бачить вас ваш найкращий друг?

А це оновлена версія старого-доброго: «Розкажіть про свої позитивні сторони». Розповідати про них для декого ще складніше, ніж говорити про свої недоліки. Можете також додати: чи є щось, що ваш друг порадив би вам виправити.

Як правильно відповісти на це запитання: оригінальна постановка запитання дає можливість вийти за рамки, проявити креативність. Скажімо, ви можете запропонувати зателефонувати другові, щоб той розповів про вас. Можете й самі описати свої переваги (як друга і співробітника), підкріплюючи слова прикладами із життя. Робіть акцент на тих рисах, які можуть бути однаково корисними у дружбі та вашій майбутній роботі. Завжди будьте чесними у відповідях.

  1. Розкажіть про випадок, коли ви перемогли у чомусь завдяки своєму способу мислення

Коли у вас немає досвіду у сфері продажів, вам не доводилось переконувати клієнта купити щось чи укласти угоду, це питання може застати зненацька. Задаючи його, ви просите не тільки продемонструвати вміння бути наполегливим та переконливим, але й інші навички спілкування та хід мислення.

Як правильно відповісти на це запитання: можете навести приклад, коли ви були частиною команди і вам вдалось переконати інших взяти за основу вашу ідею, дизайн, макет чи включити якийсь пункт до запропонованого списку. Чи, можливо, ви брали участь в організації якихось заходів і там проявили себе у якості лідера.

  1. Якби ви були героєм фільму, ким ви б були?

Ще одне цікаве запитання, яке вимагає чесності та розуміння своєї особистості, її переваг та недоліків.

Як правильно відповісти на це запитання: насамперед, вашим орієнтиром повинна бути чесність, не варто зважати на те, хто міг би сподобатись членам команди, що проводять співбесіду. Задайте собі подумки це запитання так, ніби вам потрібно це дізнатись для себе, а не озвучувати назагал. Звісно, свій вибір потрібно пояснити. Краще перенести характеристики героя на юридичну роботу. Можливо, ваш герой здатний швидко вчитись, можливо він вміє переконувати інших, або він має розвинуте логічне мислення. Це справді цікаве запитання.

  1. Які переваги злиття юридичних фірм?

Загалом тут приховане запитання про ведення бізнесу, адже юридична компанія є не чим іншим як бізнесом, і приймає часто такі ж рішення, які постають перед іншими підприємствами.  Ви можете задати інше запитання, приховавши у ньому необхідність бути обізнаним у тій галузі права, у якій ви практикуєте, з якою буде стикатись стажист.

Як правильно відповісти на це запитання: насамперед потрібно зрозуміти, для чого юридична фірма прагнула б до злиття: доступ до нових ринків, можливість доступу до нових сфер діяльності, більша кількість клієнтів, зміна економічних умов – лише деякі з них. Це запитання ви можете дослідити наперед.

А які найбільш дивні запитання вам доводилось чути під час співбесіди?

За матеріалами: The Lawyer Portal

Фото: Max Pixel

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.